Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
15 март 2013
Мислења
938
Поени од реакции
612
Се погоди да го знам дечкото Дарко што го спомна србинов, поточно другар работи со него заедно, па го исконтактиравме , кажа дека продавачов е на место, многу пати купувал од него, е сега точаков немал никакви документи, да не ме сецнат на граница и се вратам со празни раце :D
иначе со карго до врање можел да го пушти за 10 евра и од таму да го подигнам ако ми фаќа око...
вика може да ти напраам документ дека бил на сервис кај мене, друг документ нема
Човек не се мисли до толку!Ако ти се допаѓа оди и земи!Ако веќе ти рекол дека ќе ти направи таков документ уште подобро!
Чим се понудил и да ти го прати до врање друга што сакаш повеќе.Оди со автобус до таму и подигни го.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
дечки дали знаете дали има и каде, кацига за точак ама со светло напред ко рудар? :D
Нема никаде да најдеш кацига со светло напред, како рудар. :ROFLMAO: Евентуално да најдеш некое светло што се монтира на кацигата.
Такви во Македонистан нема да најдеш. Гледав само со задно светло што трепка на кацигата некаде овде. А за предно (додаток) на пазар имаш 250 округло е тоа, со каиш се става на глава.

Zooc, го преправив мојот. Не ставив таков волан (гидан) прав како што сакав. Ваков ставив само кочниците ми се од горе и океј кочат.
Ставив и динамо, поврзав. Сега изгледа тапа, ама тоа ми требаше за да можам да го заклучувам на отворено. Тоа беше целта. :)
Поздрав!
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
Такви во Македонистан нема да најдеш. Гледав само со задно светло што трепка на кацигата некаде овде. А за предно (додаток) на пазар имаш 250 округло е тоа, со каиш се става на глава.

Zooc, го преправив мојот. Не ставив таков волан (гидан) прав како што сакав. Ваков ставив само кочниците ми се од горе и океј кочат.
Ставив и динамо, поврзав. Сега изгледа тапа, ама тоа ми требаше за да можам да го заклучувам на отворено. Тоа беше целта. :)
Поздрав!
Ај убаво да те вози, стави слики да го видиме.:)
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
151
Поени од реакции
102
Дали може некој да ми каже каде можам да набавам минерално масло и која е неговата цена.
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
7
Дали реално , ако се смени стеам и волан, може да се ублажат проблемите од преголем точак ?
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
221
Поени од реакции
21
Што мислите за Ferrini R2

Sent from my LG-E610 using Tapatalk
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.296
Поени од реакции
644
Човек не се мисли до толку!Ако ти се допаѓа оди и земи!Ако веќе ти рекол дека ќе ти направи таков документ уште подобро!
Чим се понудил и да ти го прати до врање друга што сакаш повеќе.Оди со автобус до таму и подигни го.
Договоривме Понеделник наутро да го испрати, карго во саботите не примале нарачка , па најверојатно вторник ќе стигне Врање.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
Дали реално , ако се смени стеам и волан, може да се ублажат проблемите од преголем точак ?
Минимално, сепак ќе ти треба помала рамка. :)[DOUBLEPOST=1399136551][/DOUBLEPOST]
Што мислите за Ferrini R2

Sent from my LG-E610 using Tapatalk
Не е лош за почетник, основни делови, бугарски бренд. А која му е цената ??
 
Последно уредено:

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
151
Поени од реакции
102
Дали може некој да ми каже каде можам да набавам минерално масло и која е неговата цена.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
Дали може некој да ми каже каде можам да набавам минерално масло и која е неговата цена.
По сервисите кај нас тешко, да ти го сменат во кочниците, да, ама за продажба, не. Барем јас барав минатото лето и никаде немаше за продажба, барав Shimano. На крај направив блидинг кај Пеџа во Велоспринт. Ми го препорачаа како добар за тие работи.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
26
Има шанси да се исправи искривено тркало,станува збор за alex zx24 29 предно стварно незнам како успеа да се искриви така лесно,мал пад проклизување и се искриви (n)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
Има шанси да се исправи искривено тркало,станува збор за alex zx24 29 предно стварно незнам како успеа да се искриви така лесно,мал пад проклизување и се искриви (n)
Има шанси. Само ако не е многу оштетено. Носи го на сервис. Е тоа е мааната кај 29-те, слабост на тркалата, зборам кај поефтините модели.
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
7
Минимално, сепак ќе ти треба помала рамка. :)[DOUBLEPOST=1399136551][/DOUBLEPOST]
184 сум , како што гледав на граница сум, ама осиќам дека поудобно би ми било ако малку ми се поназад рачките, на XL.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
Не знам што да ти кажам, ако си 184 тогаш L рамка ти треба. Ти останува да пробаш со пократок стем, ништо не губиш. :)
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
26
Има шанси. Само ако не е многу оштетено. Носи го на сервис. Е тоа е мааната кај 29-те, слабост на тркалата, зборам кај поефтините модели.

Многу ми е чудно како така се свитка лесно,баш сега видов дека кај што е спојката на бандажот т.е кај што се слепени има голем заб изгледа таму има попуштено што мислам дека тоа несмее да се деси
 
На врв Bottom