Опстанок

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.767
Една од најдобрите македонски серии, од 1990 / 91 година. Мето Јовановски, Петре - Дејан Велков Босилка - Елена Зафировска Анѓа - Катерина Ангелова Стојанче

И да не го заборавиме легендарното куче ВОЛЧКО.

 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Е за оваа серија зборев пред некој ден, ме гледаа бело другариве. :)))
Најбоље серија, ја обожавав иако бев многу мала, знам дека ја даваа на МТВ и се уште ја памтам најавната шпица!!!!
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Најомилена серија ми е од сите детски што ги емитувале на МТВ.

Автентична атмосфера, поим за другарство, пожртвуваност, одмерена строгост. Не сакам да звучам ко старците ама навистина не верувам дека ќе се произведе нешто толку квалитетно после ова затоа што начинот на живот е променет сосема, а сега ги прават во склоп со современоста и испаѓаат некои wanna be хумористични серии, а и нив ретко ги има.

Ја барав на интернет серијава ама некако слабо, мислам најдов само 1 или 2 епизоди. Ако некој ја има или знае каде може да се најде нека ми пише. :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ееееј буди спомени серијава. Се сеќавам на неа, не којзнае колку, ама има некои делови кои ми идат во глава:)
Една од поинтересните серии кои ги гледав како мал:) Ако знае некој стварно каде може да се најдат епизодиве нека пише:smir:
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ги има сите епизоди на You Tube, него ова е снимано во Мариово ама знае некој во кое село? Фала..
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Си ја гледав пак на YouTube целата. Детство.

Што се случи со децата актери од серијата?
Зошто не им направат некое интервју, околу снимањето, околу тоа до каде се сега, со што се занимаваат во животот?
Или можеби имало ама јас сум го испуштила.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Си ја гледав пак на YouTube целата. Детство.

Што се случи со децата актери од серијата?
Зошто не им направат некое интервју, околу снимањето, околу тоа до каде се сега, со што се занимаваат во животот?
Или можеби имало ама јас сум го испуштила.
На МТВ ни за илјада години нема да им текне тоа.. Битно лапаат РДТ! :mad:
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
Најдобрата серија на сите времиња, никако не можев да ја изгледам до последна епизода, сега видов дека ги има сите епизоди на youtube, со мерак ќе си ги изгледам подоцна :)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Си ја гледав пак на YouTube целата. Детство.

Што се случи со децата актери од серијата?
Зошто не им направат некое интервју, околу снимањето, околу тоа до каде се сега, со што се занимаваат во животот?
Или можеби имало ама јас сум го испуштила.
Како изгледа малата Босилка од „Опстанок“ (фото)

http://republika.mk/?p=100282
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.703
Поени од реакции
5.668
Дечки знае некој што бидна со децава од серијата,што работат кај се???

Освен Босилка што ја имаат објавено за другиве неможам ништо да најдам...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Цела серија ја има на МРТ сајтот. Штета што тој сајт никој од таму во МРТ одговорни за тоа не го ажурираат со нови архива серии, филмови, документарци, музика. Имаме стварно интересни серии но нема кој да ги види денешно време освен ненајавено ако пуштат на МРТ 1 и Собраниски.

Наместо фино убаво да се пуштаат сите на Јутјуб или некој сајт да си е архивата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom