Опасност од рутер на ONE / VIP

Член од
3 март 2012
Мислења
51
Поени од реакции
14
Повеќе од јасна ми е ситуацијата, работам во таа индустрија и од искуство ти кажувам дека колку и да се трудиш да се заштитиш едноставно -не можеш-. :)

Во областа на сајбер безбедност има страшно голема динамика, и многу ретко кој може да постигне да се заштити, па и од основни напади. Со одредени навики можеш многу да ја редуцираш шансата да ти пробијат, но факт е дека бара посветеност и активно следење на новости за да можеш да се обезбедиш на време...
Vistina. Eve ja mojata analogija: dobar kradec ke te ograbi bez ogled na bezbednosnite merki sto ke gi postavis ama toa ne znaci da ne zaklucis vrata.[DOUBLEPOST=1489185084][/DOUBLEPOST]Ruterot/modemot go dobiv. Kade kade podobar od stariot. Momcite sto ja mestea opremata bea fini i ekspeditivni. Fala, VIP za noviot ruter.

Note: se nadevam deka ke si stoite na zborot. Mislam da ne mi stigne smetka so izmisleni trosoci na telefon kako odmazda. Kako familija redovno si gi plakjame smetkite i ke prodolzime. Bevme lojalni na vasata kompanija i sum blagodaren sto izragiravte brzo i sakam da prodolzam da pisuvam positive reviews. Za zamenata na ruterot imate 5 stars. Aj od sega natamu za ubavo da se gledame i slusame VIP.

Pozdrav
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom