Он нет...

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
masko bese mi kaza i ime ama toa ne e voopsto bitno.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
i toa sto vikas....ne e bitno...bitno e da go pokrijat celo skopje...pa site da imame sansa da koristime wifi
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Go2bed ти случајно да не си Трендо? Шо е важно дали е машко или женско чоекот кога се јавил му кажале дека робата е на граница, е сеа кој лаже од таму они нека си најдат.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
hahah.kaj ti tekna vardarce...bravo......imas gratis mesec dena wifi internet od onnet..:)....javi mi se ke se dogovorime
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
Од кога знам за оннет знам дека робата им е на граница



 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
abe luge sto ste se fatile za onnet.nisto ne vi cini.makdonska rabota.da se pluka po sve sto ke bide novo.daj da gi ostavime lugeto da rabotat,pa ke vidime za nekoj mesec.e togas ke moze da gi plukame.sepak ova e nesto novo vo makedonja.i treba da bideme strplivi.
daj da go isfrlime toj sindrom na samounistuvanje.daj da dozvolime da napravi nekoj nesto pounavo od toa sto go imame
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Така де, само да се мрчело.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Абе и оннет и се е скапо!Дури повеќе ти се исплати да земеш АДСЛ!
Има понуда во оннет 2гб за еден месец за 1000 и кусур денари и за една година 24 ГБ лимит!Не ми се верува!Срање!
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
ima onnet super ponuda za wadsl koja e 10 pati podobra od adsl na mtnet.ama ne e toa rabotata,nego dosta plukame po sve sto e novo,da ostavime vremeto da pokaze,mozebi ke uvidat deka napravile greska pa ke ponudat podobri paketi za wifi.ako toa ne go napravat e togas ke plukame po niv.da ne trosime zborovi sega.da sobirame do togas :)
 
P

Princ

Гостин
Go2bed напиша:
ima onnet super ponuda za wadsl koja e 10 pati podobra od adsl na mtnet.ama ne e toa rabotata,nego dosta plukame po sve sto e novo,da ostavime vremeto da pokaze,mozebi ke uvidat deka napravile greska pa ke ponudat podobri paketi za wifi.ako toa ne go napravat e togas ke plukame po niv.da ne trosime zborovi sega.da sobirame do togas :)
epa mene sega mi se pluka:
ptu da t'ibam on(off)netot. apashi ko i site drugi!
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Телеком Словенија го купува Он.нет

Телеком Словенија купува мнозински удел во македонскиот интернет провајдер Он.нет, потврдија за Макфакс преставници на Он.нет. Веста ја објави и словенечкиот весник „Финанце“, кој не ја наведува вредноста на трансакцијата, со која Телеком Словенија ќе стане сопственик на 76 насто од Он.нет.

Натаму се додава дека Он.нет со три илјади постојани и 20 илјади повремени корисници на интернет држи 23 насто од пазарот во Македонија. Како единствен понудувач на широко појасен интернет и на широко појасен безжичен пристап, Он.нет има 1500 бизнис корисници, овозможува интернет пристап до 500 училишта и со 1200 закупени телефонски линии обезбедува и меѓународни телефонски повици.

Он.нет е формиран во 2000 година од страна на двајца приватни инвеститори и американскиот приватен фонд СЕАФ.

Извор
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
vardarce напиша:
Телеком Словенија го купува Он.нет

Телеком Словенија купува мнозински удел во македонскиот интернет провајдер Он.нет, потврдија за Макфакс преставници на Он.нет. Веста ја објави и словенечкиот весник „Финанце“, кој не ја наведува вредноста на трансакцијата, со која Телеком Словенија ќе стане сопственик на 76 насто од Он.нет.

Натаму се додава дека Он.нет со три илјади постојани и 20 илјади повремени корисници на интернет држи 23 насто од пазарот во Македонија. Како единствен понудувач на широко појасен интернет и на широко појасен безжичен пристап, Он.нет има 1500 бизнис корисници, овозможува интернет пристап до 500 училишта и со 1200 закупени телефонски линии обезбедува и меѓународни телефонски повици.

Он.нет е формиран во 2000 година од страна на двајца приватни инвеститори и американскиот приватен фонд СЕАФ.

Извор
Интересно е ова! Да не знае некој во чија сопственост е словенечки телеком?
Имам чуено муабети дека МТ сака да го купува оннет, па да не се дојче телеком во словенечки телеком и од страна да влезат?
Иако не ми е за верување ова....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom