Онлајн супермаркет

Член од
9 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
56
Дечки со коронава имам потреба од онлајн супермаркет со достава до дома , дајте предлог од кој сте задоволни ? Pros and cons и слично , да знам што да очекувам
 
D

dobramuzika

Гостин
mitra mislam deka se ok, narachuvav za vo drug grad, normalno pochekav eden den za dostava, ama za vo skopje sigurno i istiot den gi prakjaat.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
mitra mislam deka se ok, narachuvav za vo drug grad, normalno pochekav eden den za dostava, ama za vo skopje sigurno i istiot den gi prakjaat.
И во Скопје се чека.
А и цените им се малку високи за производи од КАМ.
 
Член од
26 март 2021
Мислења
2
Поени од реакции
2
Zaboraviv samo uste da vi kazam, sam si odbrav termin za dostava koj sto mene najvekje mi odgovarase , od 16 do 17 casot posle rabota, baska probav i so brza dostava, poso imaat i takva opcija, brza dostava od 30 do 60 minuti, znaci paketot stigna za 25 minuti so smetka okolu 3000 denari, a cenite bas gi sporeduvav so ostanatite online supermarketi, od site se poevtini duri imaat opcija i za 2% cahsback nazad mi pristiga vo kosnickata koi si gi koristam za sledna naracka, interesno e shto imaat bukvalno se, ne samo supermarket.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Zaboraviv samo uste da vi kazam, sam si odbrav termin za dostava koj sto mene najvekje mi odgovarase , od 16 do 17 casot posle rabota, baska probav i so brza dostava, poso imaat i takva opcija, brza dostava od 30 do 60 minuti, znaci paketot stigna za 25 minuti so smetka okolu 3000 denari, a cenite bas gi sporeduvav so ostanatite online supermarketi, od site se poevtini duri imaat opcija i za 2% cahsback nazad mi pristiga vo kosnickata koi si gi koristam za sledna naracka, interesno e shto imaat bukvalno se, ne samo supermarket.
Ти пријателе ко да си се регистрирал само за да ги испофалиш onestopshop :)
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
814
Поени од реакции
1.295
Zdravo, jas naracuvam od www.onestopshop.mk презадоволен сум, од продуктите начинот на нарачка од доставата, топло ги препорачувам!
Расипа ми го ќефо сеа оти со име и презиме си направил регистрација. на форумот.. :oops:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Zaboraviv samo uste da vi kazam, sam si odbrav termin za dostava koj sto mene najvekje mi odgovarase , od 16 do 17 casot posle rabota, baska probav i so brza dostava, poso imaat i takva opcija, brza dostava od 30 do 60 minuti, znaci paketot stigna za 25 minuti so smetka okolu 3000 denari, a cenite bas gi sporeduvav so ostanatite online supermarketi, od site se poevtini duri imaat opcija i za 2% cahsback nazad mi pristiga vo kosnickata koi si gi koristam za sledna naracka, interesno e shto imaat bukvalno se, ne samo supermarket.
Постов е школски пример за очаен,неинтелегентен обид за герила маркетинг.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Zaboraviv samo uste da vi kazam, sam si odbrav termin za dostava koj sto mene najvekje mi odgovarase , od 16 do 17 casot posle rabota, baska probav i so brza dostava, poso imaat i takva opcija, brza dostava od 30 do 60 minuti, znaci paketot stigna za 25 minuti so smetka okolu 3000 denari, a cenite bas gi sporeduvav so ostanatite online supermarketi, od site se poevtini duri imaat opcija i za 2% cahsback nazad mi pristiga vo kosnickata koi si gi koristam za sledna naracka, interesno e shto imaat bukvalno se, ne samo supermarket.
Ај пошо е ваш маркетот, пуштете сега по 20% попуст на онлајн нарачки, коа више толку го фалиш, сигурно може да си дозволите ваков луксуз :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Хаха шала на страна оваков онлајн маркет има иднина. Доста малку се маркетите кои доставуваат надвор од центар на Скопје и во останатите градови и села во државата. Само што си бара опрема, ладилници и слично за да опслужиш толку голем пазар со голем избор на производи.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
јас од пакет и рамсторонлине нарачувам. На пакет за неколку денари се поскапи прозиводите, и во двата случаи си бираш период за достава, блокот кај рамстор е од 4 саати, кај пакет мк од 1 саат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom