Онлајн порачка на батерија до Македонија?

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.737
Поени од реакции
1.429
Размислувам од Али Експрес да порачам нова батерија за часовникот (Samsung Gear S3 Frontier)

Ако не се лажам, неможеше да се порачуваат батерии ради некои си сигурносни причини (достава по авион, опасност од пожар, итн)

Дали тоа сеуште важи, или има некој порачано во скоро време?

Благодарам однапред!
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
360
Поени од реакции
150
Батериите кои содржат Литиум се запаливи. Транспорт со авион на такви батерии кои не се инсталитани во уред е возможно но треба да исполнуват одредена регулатива:
  • The cell and battery types have passed the applicable UN tests
  • All terminals are protected against short circuits
  • Packaging limits are met
  • Appropriate inner and outer packaging is used
  • packages bear the required marks and labels
  • The required documentation is completed
што значи дека ќе те чини поскапо.


 
Член од
5 мај 2016
Мислења
95
Поени од реакции
66
замисли колку претпазливост има за батерииве а те убедуваат дека кола на струја е иднината.
Можеби прават ограничувања за да не се прават сами дома превозни средства масовно.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.737
Поени од реакции
1.429
Ми стигна батеријата за саатот. Беше спакувана во играчка количка XD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom