Онлајн гледање серии

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Коди! Си инсталираш адони како што треба и имаш што сакаш, кога сакаш и како сакаш.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
^^ Filmovizija :LOL:

Со Popcorn ми кочат некои серии, а имам инсталирано и TVMC
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Kodi заедно со следниве addons:
  • Kodi popcorn time
  • Genesis
  • Veetle
  • Youtube
Ако сакаш да гледаш во browser пробај со dizilab.com
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Каки бе неработи кога си работи перфектно??
Не работи оргиналниот,има 2-3 слични софтвера на него разлог е се скарале програмерите

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Коди е супер работа.
Торент одамна немам симнато, а не ми ни треба зашто сериите одма ги има во доста добар квалитет за неколку саати откога ќе излезат.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
http://www.amazon.de/Amazon-W87CUN-Fire-TV-Stick/dp/B00KAKPZYG

FireTV Stick е нешто слично на Chromecast, но со подобри спецификации (процесор, РАМ и сл.). Во моментов гледам чини 40 евра во Германија, јас го купив за 30, колега го начека за 20. Има ХДМИ и напојување. Го внесуваш во ХДМИ портот на ТВ-то и тоа е тоа - работи. Имаш и далечинско управување, за 10 евра повеќе добиваш далечинско со гласовни контроли. Доколку имаш Амазон Прајм имаш пристап до сите серии и филмови по дифолт. Доколку имаш Нетфликс инсталираш официјална Нетфликс апликација. Доколку сакаш YouTube, инсталираш YouTube апликација. Има и игрици и остали ствари, ОС-от е модифициран Андроид.

Јас од апликации користам само Коди. Баталив и Нетфликс и Прајм членство, сите серии и филмови ги има во Коди. Коди мора да го инсталираш преку АДБ (лаптоп, ПЦ) прикачен на иста мрежа како стикот. Вака можеби звучи како којзнае што, но ептен е едноставно. Има милион туторијали на Интернет за FireTV и Коди. Крајниот резултат е вклучуваш ТВ, бараш што ти треба (пр. Премиер Лига во живо, ХД филм, серија) и уживаш. Има многу корисни адд-они, од караоке до македонски канали во живо.[DOUBLEPOST=1443469611][/DOUBLEPOST]

Не секаде се дозволени торенти :) Стримање е далеку посигурно од P2P во ЕУ.
Дали има некој искуство со Amazon Fire Tv stick? Имам можност да ми донесат од Америка најновиот 4К (кој би го употребувал за апликации, IPTV и Alexa), но дали ќе работи во МК? Овие уреди се основно подржани само во 5-6 земји. Дали би имало некое ограничување за апликациите како Netflix, HBO и останато преку geofencing?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Има голем избор
  1. Stremio - Windows и Android нелегално торент фајлови на филмови и серии со се превод.
  2. НВО GO - Web и Android легално со претплата со македонски превод
  3. Netflix - Web и Android легално со претплата.
  4. Pickbox - Web и Android легално со претплата со македонски превод
  5. Коdi - PC и Android нелегално доколку го подесите да биде со нелегални додатоци за филмови, серии со превод, за гледање телевизија

Има и друг избор но да не набројувам други. За овие имате и теми на форумов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom