Онлајн гледање серии

Член од
4 октомври 2014
Мислења
30
Поени од реакции
6
Ме интересира на кој сајт гледате бесплатни серии, но да не биде од оние кои го полнат компјутерот со вируси :yid: Поточно ми треба за American Horror Story (може и со српски превод) :angel:
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Исклучиво само на Коди гледам серии. Ги има одма по излегувањето во солиден квалитет (720p најчесто). Малце е проблематичен за привикнување и конфигурирање, али кога ќе го исконфигурираш и ќе се навикнеш на него, ќе заборавиш што е торент. :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.776
Kodi - од секоја можна серија и филм до ТВ програма во живо итн. итн. Amazon FireTV Stick + Kodi и не ти треба ништо повеќе.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Popcorn time е најдобро за серии и филмови и не е како она Кodi за кое треба да се замараш со инсталирање триста чуда а и за почетници кој не ја разбираат таа програма како мене треба да им објасни некој што каде за да инсталираат.

Oва Popcorn time инсталирај, уклучи ја програмата, одбери филм/серија, одбери превод,, одбери квалитет на снимка, пушти и вози Мишко :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Definitivno Kodi,otkako ke instalirate se kako sto treba ke uzivate maksimalno vo serii i filmovi..
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.776
како работи ова подетално можеш да ми кажеш?
http://www.amazon.de/Amazon-W87CUN-Fire-TV-Stick/dp/B00KAKPZYG

FireTV Stick е нешто слично на Chromecast, но со подобри спецификации (процесор, РАМ и сл.). Во моментов гледам чини 40 евра во Германија, јас го купив за 30, колега го начека за 20. Има ХДМИ и напојување. Го внесуваш во ХДМИ портот на ТВ-то и тоа е тоа - работи. Имаш и далечинско управување, за 10 евра повеќе добиваш далечинско со гласовни контроли. Доколку имаш Амазон Прајм имаш пристап до сите серии и филмови по дифолт. Доколку имаш Нетфликс инсталираш официјална Нетфликс апликација. Доколку сакаш YouTube, инсталираш YouTube апликација. Има и игрици и остали ствари, ОС-от е модифициран Андроид.

Јас од апликации користам само Коди. Баталив и Нетфликс и Прајм членство, сите серии и филмови ги има во Коди. Коди мора да го инсталираш преку АДБ (лаптоп, ПЦ) прикачен на иста мрежа како стикот. Вака можеби звучи како којзнае што, но ептен е едноставно. Има милион туторијали на Интернет за FireTV и Коди. Крајниот резултат е вклучуваш ТВ, бараш што ти треба (пр. Премиер Лига во живо, ХД филм, серија) и уживаш. Има многу корисни адд-они, од караоке до македонски канали во живо.[DOUBLEPOST=1443469611][/DOUBLEPOST]
Popcorn time е најдобро за серии и филмови и не е како она Кodi за кое треба да се замараш со инсталирање триста чуда а и за почетници кој не ја разбираат таа програма како мене треба да им објасни некој што каде за да инсталираат.

Oва Popcorn time инсталирај, уклучи ја програмата, одбери филм/серија, одбери превод,, одбери квалитет на снимка, пушти и вози Мишко :)
Не секаде се дозволени торенти :) Стримање е далеку посигурно од P2P во ЕУ.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Јас гледам на ororo.tv, има многу серии - сите со англиски превод, ограничено е додуша на 1 саат бесплатно гледање на 24 саати ама ионака не ми притребало да гледам повеќе од една епизода во денот. Во таков случај имам користено и VPN и среден проблемот.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Popcorn time е најдобро за серии и филмови и не е како она Кodi за кое треба да се замараш со инсталирање триста чуда а и за почетници кој не ја разбираат таа програма како мене треба да им објасни некој што каде за да инсталираат.

Oва Popcorn time инсталирај, уклучи ја програмата, одбери филм/серија, одбери превод,, одбери квалитет на снимка, пушти и вози Мишко :)

Е и ја друже 2 пати дигнав раци од Коди, 3та мајка инсталирав TVMC и сега уживам. TVMC ти е всушност Коди на кого се претходно инсталирани сите најнеопходни додатоци и тоа е тоа. Доколку си сакаш нешто да додадеш, сам ќе си стиснеш Install и that's it. :)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Popcorn time е најдобро за серии и филмови и не е како она Кodi за кое треба да се замараш со инсталирање триста чуда а и за почетници кој не ја разбираат таа програма како мене треба да им објасни некој што каде за да инсталираат.

Oва Popcorn time инсталирај, уклучи ја програмата, одбери филм/серија, одбери превод,, одбери квалитет на снимка, пушти и вози Мишко :)
Не збори глупости ако не ги знаеш и двата програма. И двата имаат и предности и маани, а поголемите маани на Popcorn Time се во секторот за серии - тоа што торентите се слаби, и кај повеќе проценти ќе кочат. За филмови е океј, али за серии далеку.

Од друга страна XBMC........ Коди е нешто po-advanced, ама затоа еднаш ќе си го наместиш како сакаш и фураш. Јас си користам Popcorn Time, али само за филмови и за торенти што знам дека ќе работат.

Исто така:
http://ororo.tv

Има некој глуп лимит, али можете по две серии турбо секој ден. На телефон работи и ептен е брзо. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom