Онлајн Турнир во Дота 2 прв во 2014

Член од
21 јануари 2013
Мислења
19
Поени од реакции
24
За оваа година првиот турнир во Дота 2 кој организира ФБ страницата Д2МЦ(Dota 2 Macedonia Community) ќе се одржи на 10ти Јануар и ќе трае до 28ми.
Ќе има и стрим на http://www.twitch.tv/drdurex со коментирање.
За повеќе информаци околу турнирот може да прочитате на http://click-click.mk/lan-turnir/ (лан што пишува во линкот е грешка)
И доколку не сте фан на страницата еве ви линк за да станете https://www.facebook.com/Dota2MacedoniaCommunity . На ФБ страницата можете да ги прочитате сите информации околу Дота и сите новости поврзани со Дота 2 :)

Среќна Нова Година и GL and HF. :)
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Фала на инфо,криво ми е што нема да можам да играм..
 
На врв Bottom