Она кога Самсунг ке направи дисплеј за друга компанија.

  • Креатор на темата Trajce Vasilev
  • Време на започнување

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Се сложувам бе, не сум саркастичен.:smirce:
Еве баш пред некое време на другар му експлодираше Iphon-от у уво, додека збореше. Сепак, ништо сериозно.(y)
Другпат еднаш видов на аеродром како му чадеше IPhone-от на еден Кинез, а он не приметуваше.:pos:
После и другарки ми имаат кажувано за вакви случаи кога му експлодирал IPhon на еден нивни пријател, дел од увото му откинал. :eek: Среќа мал дел било. :D

Како и да е, сосема си во право. Ова со IPhone-овите убијци треба најстрого да се санкционира од новата власт.:neetaka:
Како и да е,со секој телефон треба да се внимава !
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Како и да е,со секој телефон треба да се внимава !
Да, со сите телефони треба да се пази. Еднаш одамна на една моја роднина дури и фиксниот телефон и се запали, а сум слушал и за разни други телефони и полначи дека се запалуваат и експлодираат. Навистина примери има многу.
Но, како што добро си приметила - од IPhone имаат многу погинато, а за другиве не можеме баш така да кажеме.
На пример, дали можеш да кажеше еве и од Nokia имаат многу погинато? Дали можеш да кажеш дека и од Samsung имаат многу погинато?
Сигурно дека и од останатите фирми телефоните често се запалуваат и експлодираат (исто и полначите) и луѓе погинуваат, но само за IPhone-от можеме со сигурност да кажеме дека многу погинале од него.:mad:

Најдобро според мене, е да не се купува (ако не мораш) ваква направа.;)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Да, со сите телефони треба да се пази. Еднаш одамна на една моја роднина дури и фиксниот телефон и се запали, а сум слушал и за разни други телефони и полначи дека се запалуваат и експлодираат. Навистина примери има многу.
Но, како што добро си приметила - од IPhone имаат многу погинато, а за другиве не можеме баш така да кажеме.
На пример, дали можеш да кажеше еве и од Nokia имаат многу погинато? Дали можеш да кажеш дека и од Samsung имаат многу погинато?
Сигурно дека и од останатите фирми телефоните често се запалуваат и експлодираат (исто и полначите) и луѓе погинуваат, но само за IPhone-от можеме со сигурност да кажеме дека многу погинале од него.:mad:

Најдобро според мене, е да не се купува (ако не мораш) ваква направа.;)
Nokia се едни од подобрите.Вујко ми и тетка ми имаа Nokia телефони.Сто пати им паднаа телефоните и не им се искршија.Вујко ми го користеше неговиот телефон 8 години без никаков проблем,солидно се полнеше и батеријата му издржуваше 7-8 дена.Сегашниве смартфони го нервираат.
Јас имав два Samsung телефони.Едниот ми издржа две и пол,а другиот четири години без проблем.Батериите им издржуваа по 7-9 дена(а,ги утепував од користење).Пред две години,добив на поклон Acer смартфон кој се уште одлично ме служи(пет пати ми падна на паркет,еднаш на земја,ама нема ни една гребаница, :facepalm: :D).
Samsung е компанија која прави квалитетни производи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Nokia се едни од подобрите.Вујко ми и тетка ми имаа Nokia телефони.Сто пати им паднаа телефоните и не им се искршија.Вујко ми го користеше неговиот телефон 8 години без никаков проблем,солидно се полнеше и батеријата му издржуваше 7-8 дена.Сегашниве смартфони го нервираат.
Јас имав два Samsung телефони.Едниот ми издржа две и пол,а другиот четири години без проблем.Батериите им издржуваа по 7-9 дена(а,ги утепував од користење).Пред две години,добив на поклон Acer смартфон кој се уште одлично ме служи(пет пати ми падна на паркет,еднаш на земја,ама нема ни една гребаница, :facepalm: :D).
Samsung е компанија која прави квалитетни производи.
Точно, а за разлика од нив IPhone има убиено многу луѓе.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Точно, а за разлика од нив IPhone има убиено многу луѓе.
Проблем има и кај потрошувачите.Треба сите незадоволни потрошувачи да се обратат до компаниите со барање да стават на увид на цела светска јавност како ги произведуваат телефоните за да се утврди каде е грешката.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Проблем има и кај потрошувачите.Треба сите незадоволни потрошувачи да се обратат до компаниите со барање да стават на увид на цела светска јавност како ги произведуваат телефоните за да се утврди каде е грешката.
A што со сите овие жртви?
Колку фамилии само во Македонија се зацрнија со експлодирани IPhone-и и други телефони?
А тоа?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
На пример, дали можеш да кажеше еве и од Nokia имаат многу погинато?
Познавам еден човек што и од Нокија има погинато кога го погодија со 3310 по глава, телефонот преживеа
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Познавам еден човек што и од Нокија има погинато кога го погодија со 3310 по глава, телефонот преживеа
Ама го погодиле по глава.Не доживеал струен удар поради фаличен полнач или телефон.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.298
Поени од реакции
7.258
Гледам многу бизнисмени и ортаци на Минчо Јорданов,Самсоненко, Вице Заев, Амди Бајрам и Саше Политико на форумов, кои опширно дискутираат за потребата на сигурен оперативен систем, поради сензитивноста на информации со која располагаат на нивните телефони. Па па па. . .
 
K

kicodarker

Гостин
Да, со сите телефони треба да се пази. Еднаш одамна на една моја роднина дури и фиксниот телефон и се запали, а сум слушал и за разни други телефони и полначи дека се запалуваат и експлодираат. Навистина примери има многу.
Но, како што добро си приметила - од IPhone имаат многу погинато, а за другиве не можеме баш така да кажеме.;)
Кој ви е крив кога перите на празник? На интернет убаво пишува “ДЕНЕС Е МИТРОВДЕН НИКАКО НЕ ПРАВЕТЕ ГО ОВА“. После ве колни госпо и ви експлодираат телефони.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Го отековте со дебативе, кој што сака нека си купи, ако некој се помири со фактот дека нема да има џек за слушалки и нема да може да користи без некој додаток, тогаш тоа е океј. Не знам што го тупите толку, нема што да се докажува едниот е едно, другиот е друго. Лично користам iPhone затоа што е ЦРНА КУТИЈА во споредба со сигурноста што ми ја нуди Android. Доколку не верувате во ова, можам лично да се кладам со некој од форумов што има некој премиум ANDROID телефон, дека со 30 секунди пристап до телефонот и минимални информации, можам да украдам буквално се што има на него, од кредитни до слики, видеа. Па дури и да поставам софтвер што ќе следи буквално се на телефонот и ќе ми стрима на cloud комплетно се. Ова кај iPhone е малку потешко да се изведе. Од друг аспект, Android и iOS немаат допирна точка, не вреди да се споредува... Apple не умре кога умре Steve Jobs, туку кога го измислија iPhone 6. Затоа што со изведбата на овој телефон, почнаа да ги следат "трендовите". Поголем екран, вакви функционалности, глупости не знам ти што...
Пак ќе речам. Кој што сака, нека си купи.
Лично би користел Samsung S8 затоа што сум го нашол како попрактичен, ама поради сигурноста што многу ми е потребна, а тој телефон ја нема, сепак ќе користам iphone.. Moжеби некогаш ќе се промени тоа.
Ниту еден производител освенс самсунг нема сигурносна околина подобра од SamsungKnox прочитај малце околу тоа, а тоа дека Apple производите ти ја гарантираат безбедноста мало морген, милиони луѓе во светот тврдат дека Apple им има дадено backdoor code на безбедносните служби на државите поготово на нивната NSA.

Нешто интересно забележав сам дека кога СДСМ ги објави бомбите од власта ДО ТОГАШ владини и општински телефони се купуваа iPhone 5S и 6 мислам, па одкако ги објавија снимките барем во мојата општина на советниците има дадоа Samsung, можеби нема ништо сомнително ама јас тоа го заприметив, дали имаше врска прислушкувањето со телефонскиот апарат или не тоа не го знам. :))
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Ниту еден производител освенс самсунг нема сигурносна околина подобра од SamsungKnox прочитај малце околу тоа, а тоа дека Apple производите ти ја гарантираат безбедноста мало морген, милиони луѓе во светот тврдат дека Apple им има дадено backdoor code на безбедносните служби на државите поготово на нивната NSA.

Нешто интересно забележав сам дека кога СДСМ ги објави бомбите од власта ДО ТОГАШ владини и општински телефони се купуваа iPhone 5S и 6 мислам, па одкако ги објавија снимките барем во мојата општина на советниците има дадоа Samsung, можеби нема ништо сомнително ама јас тоа го заприметив, дали имаше врска прислушкувањето со телефонскиот апарат или не тоа не го знам. :))
Прислушкувањето телефонски апарат е најчесто измама која ја дозволува самиот оператор.. Телекомуникации се во прашање, сигурно безбедносните служби нема од телефон на телефон да шират софтвер/вирус за прислушкување...
Како и да е, сакав да кажам сигурност во смисла од Кардери и Presonal Information thiefs... Информациите на iPhone се многу подобро зачувани отколку на Аndroid каде што лесно се фаќаат вируси кои неприметливо можат да нанесат многу штета на корисникот, ако си купува онлајн, има ставено картички, има Wallet за криптовалути итн... Јас половина од бизнисот го терам прeку телефон и многу ми е битно овие работи да ми бидат сигурни... Можеби грешам не знам... Пак ќе речам изборот паѓа на корисникот. И двата бренда произведуваат супер телефони, вкусот индивидуално не треба да биде причина за реметење двобој... Секој нека си одбере :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Никој нема да те хакира ни ќе фатиш вирус ако не идеш по сумљиви страни и симнуваш сумљиви софтвери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom