Она кога Самсунг ке направи дисплеј за друга компанија.

  • Креатор на темата Trajce Vasilev
  • Време на започнување
T

Trajce Vasilev

Гостин
https://www.androidauthority.com/iphone-x-galaxy-note-8-best-smartphone-display-812948/amp/
Нормално е бидејки Ејпл е компанија без идеи.Ејпл умре кога Стив Џобс умре.S9-ката ке биде растур идната година освен ако Самсунг се одлучи да го тргне џекот за слушалки(али ја искрено не верувам бидејки сите Самсунг телефони што сум ги видел и што ги знам досега се со џек за слушалки.)
Уште поинтересно е дека Нокија 3310 има џек за слушалки,но Ајфон 7/8/10 немаат :/
Иначе има некој што го купил Ајфон 10-ка или некој што би го купил(ретко кој би го купил)?,пишете подолу.Ајде да дискутираме.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
Што е тука чудно? Ејпл не специјализира во правење дисплеи, они специјализираат у маркетинг и у љуштење на џебот на нивните купувачи преџвакувајќи го старото ѓубре и продавајќи го ко ново, и самсунг иде по нивниот пат со цените поготово на Ноут 8, а хардверот не им е ништо посебен од лани.
 
T

Trajce Vasilev

Гостин
Што е тука чудно? Ејпл не специјализира во правење дисплеи, они специјализираат у маркетинг и у љуштење на џебот на нивните купувачи преџвакувајќи го старото ѓубре и продавајќи го ко ново, и самсунг иде по нивниот пат со цените поготово на Ноут 8, а хардверот не им е ништо посебен од лани.
Да за ова ке се сложам.Али има многу Андроид телефони(Немора да е баш Самсунг;Пример Xiaomi)кои што нудат многу за помала цена.Првиот Wireless Charging телефон излезе во 2010,а ејпл дури сега стави.Има и многу други работи да набројувам во кој што Андроид ги кине Ајфоните.Како што кажав Ејпл умре кога Стив Џобс умре.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
Да за ова ке се сложам.Али има многу Андроид телефони(Немора да е баш Самсунг;Пример Xiaomi)кои што нудат многу за помала цена.Првиот Wireless Charging телефон излезе во 2010,а ејпл дури сега стави.Има и многу други работи да набројувам во кој што Андроид ги кине Ајфоните.Како што кажав Ејпл умре кога Стив Џобс умре.
па тоа и ја го викам, ја иам Шаоми ноут 4 и ми нуди све што ми е потребно дури и више, а сум го платил 200 евра. И вчера пишав умре тоа време кога ако купиш флегшип дека го имаш најдобриот телефон, освен за чалам не гледам поента од такви телефони некој да ги купува.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Го отековте со дебативе, кој што сака нека си купи, ако некој се помири со фактот дека нема да има џек за слушалки и нема да може да користи без некој додаток, тогаш тоа е океј. Не знам што го тупите толку, нема што да се докажува едниот е едно, другиот е друго. Лично користам iPhone затоа што е ЦРНА КУТИЈА во споредба со сигурноста што ми ја нуди Android. Доколку не верувате во ова, можам лично да се кладам со некој од форумов што има некој премиум ANDROID телефон, дека со 30 секунди пристап до телефонот и минимални информации, можам да украдам буквално се што има на него, од кредитни до слики, видеа. Па дури и да поставам софтвер што ќе следи буквално се на телефонот и ќе ми стрима на cloud комплетно се. Ова кај iPhone е малку потешко да се изведе. Од друг аспект, Android и iOS немаат допирна точка, не вреди да се споредува... Apple не умре кога умре Steve Jobs, туку кога го измислија iPhone 6. Затоа што со изведбата на овој телефон, почнаа да ги следат "трендовите". Поголем екран, вакви функционалности, глупости не знам ти што...
Пак ќе речам. Кој што сака, нека си купи.
Лично би користел Samsung S8 затоа што сум го нашол како попрактичен, ама поради сигурноста што многу ми е потребна, а тој телефон ја нема, сепак ќе користам iphone.. Moжеби некогаш ќе се промени тоа.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Малборо 100С, клуч од кола и телефон како таблет на маса... фали уште дизелашкиот стил на облекување и ете ти „мангуп сум“ стартер пакетче :)

Не можам да се смислам со два телефони а потребни ми се двата броја и затоа морам на андроид хуавеј со две картици инаку на iOS му нема рамен...
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.965
Iphone не чинат.Многу луѓе погинаа поради неисправни телефони и полначи од Apple.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.774
Читај,бре.
И Samsung не се кој знае што телефони,но не се толку фалични како Iphone.
Што да читам?
Па јас потполно се сложив со тебе дека многу луѓе имаат погинато од IPhone.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.774
Твојот одговор не беше јасен,дали се сложуваш или си ироничен.
Се сложувам бе, не сум саркастичен.:smirce:
Еве баш пред некое време на другар му експлодираше Iphon-от у уво, додека збореше. Сепак, ништо сериозно.(y)
Другпат еднаш видов на аеродром како му чадеше IPhone-от на еден Кинез, а он не приметуваше.:pos:
После и другарки ми имаат кажувано за вакви случаи кога му експлодирал IPhon на еден нивни пријател, дел од увото му откинал. :eek: Среќа мал дел било. :D

Како и да е, сосема си во право. Ова со IPhone-овите убијци треба најстрого да се санкционира од новата власт.:neetaka:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom