Апсурдни модни трендови

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
...а баш добро би ти стоело. :(
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Кај жениве најомразен тренд ми е пренагласеното шминкање. Шминка еден тон на лице. Дај жено чувај шминка малку и за други денови да имаш :icon_lol:


Пудра еден тон, да се бакнеж во oбраз со жена има чувство дека ќе се наголташ пудра.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
2017-hot-down-jacket-men-winter-men-039-s.jpg
"Модниов" тренд со елек и кратки ракави никогаш не ми бил сфатен, нема ни да ми биди.

Штом си облекол ваков (а и во пракса подебел
) елек значи дека ти студи бе друже, а кога ти студи тогаш што си опнал кратки ракави?
:facepalm:

Одвратна комбинација.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Кошула на кратки ракави никако неможам да поднесам а зошто е тоа така кај мене незнам, едноставно не ми оди никако и во никоја варијанта и овие фармеркиве што се кратки доле до кокалчињата исто така ме нервира и мислам дека фармерката ја убија у поим со оваа.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Тема за најразлични чудни модни трендови кои сме ги сретнале


За многу жени потребата за бричење/депилирање е еден вид естетско ропство наметнато од одреден начин на гледање на жените. Па така, жена која има храброст да не ги отстрани влакната од телото, е жена која тврди дека има доверба во себе. Така размислува движењето Januhairy што ги подржува жените кои ќе решат да не ги отстраниваат влакната од телото



Движењето беше предложено од Laura Jackson, студентка на Универзитетот во Екстер во Велика Британија. Еве ги нејзоните зборови „Прифаќањето на влакната на телото на жените за жал е сè уште во тешка ситуација. Според медиумите, ние сме поубави ако нозете се мазни, веѓите искубани и пазувите избричени. Нашите влакна се сметаат за неубави и невкусни ”.

Од тука се роди идејата за движењето што се прошири на една страница на Инстаграм каде девојки од целиот свет гордо објавуваат фотографии од своите влакна. Меѓу оние кои пуштаат влакна на пазувите се појавуваат најимагинативните идеи. Тука е и модата за обоенсо боите на виножитото.





модата стана супер прифатена особено на мрежата меѓу оние кои ги покажуваат своите фотографии. Некои многу влакнести жени велат дека во интимноста на нивниот дом, со најблиските луѓе, тие веќе некое време ја применуваат оваа мода без да си направат проблем.


како би изреагирале доколку вашата девојка/жена ве изненади со ваков потег?

Дали вие би го следеле овој моден тренд или само во зима кога никој не ве гледа?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom