Омилен пијалок

Омилен пијалок


  • Вкупно гласачи
    406
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Сакам Фанта, сакам Спрајт, сакам Милкшејк ама вода си е вода.
 
H

^HITMAN^

Гостин
Не ми е јасно како тоа некои мешат алкохол со сок. Алкохолот помешан со фруктоза ствара слаб отров во организмот. Чисти онака, да не се чудите зошто ве боли глава другиот ден. А и плус сељачки е поготово вино да се меша со сок.:tapp: Да не зборам за уништување на вискито/коњакот/штокот со Кока кола :nesvest:
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Ја отворив темава по што не најдов слична за алкохол па ме интересираше што преферирате највеќе од алкохол ? и кој ликер би го ставиле како најдобар односно најлесен за пиење ?
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Највеќе ракиичка, и вино
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Мислиш кој алкохол ме преферира мене? ЏИНерски до јаја :)
gin.jpg

 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Јас сум пиел ептен, мислам ич не е за фалење ама брат сум локал, ма не ми е битно вкус кој вкус јеботе,вино- кисело, пиво- горчи, ракија... све од лошо полошо, него за ефектот после, е затоа сум пиел, ама видов една ствар (од стварноста) дека пијам без усул, мислам, ич за две чаши не почињам боље боза али вода ќе се напијам ако е за две чаши, значи не пијам ко некои нон стоп али никад флека, него не пијам кога не пијам а кога пијам пијам до нирвана (читај бесвест ) и сеа видов не ја бива, а со тек на време и више не ми праи мерак пиењето пошто после трезнење треба, башка све ќе ти испомеша, јас викам, ми ги распламтува спомените, и батали си викам али пак, некад пијам од досада, од досада се пие, нели Буковски рекол ,,Кога ништо не се случува, пиеш за да нешто се случува,,.Оригиналот му е,, Кога ќе се случи нешто убаво - пиеш за да прославиш, кога ќе се случи нешто лошо - пиеш за да заборавиш, а кога ништо не се случува пиеш за да нешто се случува!,,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom