Омилени мали чоколатца

Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Сириус (лешник)
Сникерс
Марс
Животинско царство
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Пред некој ден видов во еден маркет пакет (најверојатно новогодишен беше пакетот) со M&M, Snickers, Mars.. од таа фирма чоколадца. Интересно пакување иако беше картонско, сепак супер за подарок за некого. Не знам дали има плус нешто во него како подарок.

А исто така Најлепше Жеље имаат сега новогодишни пакувања 4 од малите грамски чоколада во лимено кутивче со новогодишни мотиви секоја кутија различна боја и различни се изгледа чоколадата. Обожавам вакви лимени кутии со убав дизајн.

Само заради вакви работи го сакам овој заден месец од годината денови пред и за време на новогодишните и божиќни празници.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Не знам дали сте забележале дека на сите чоколатца квалитетот им е значително опаднат?
Мене омилени ми беа milky way и lion но сега немаат допирна точка со тоа што беа на времето...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Сите овие Рошен се многу добри :) а и цената е прифатлива 15 денари
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Не знам дали сте забележале дека на сите чоколатца квалитетот им е значително опаднат?
Мене омилени ми беа milky way и lion но сега немаат допирна точка со тоа што беа на времето...
И нестле и се остало за наш пазар во БГ се прави. Така да нас отпад ни шиткаат овде. Само мејд ин дојчланд или свис.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
И нестле и се остало за наш пазар во БГ се прави. Така да нас отпад ни шиткаат овде. Само мејд ин дојчланд или свис.
кај си видел нестле? ја немам видено нестле чоколада со години
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
кај си видел нестле? ја немам видено нестле чоколада со години
нестле како фирма ги прави и лион, киткат и останати чоколатца
Сите тие чоколатца, а и чоколадите како милка итн, се во БГ се прави, па нормално за нас нема ист квалитет како во Германија да дадат
Таму има закони па мора квалитет, а тука има закони ама за ништо не служат
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
нестле како фирма ги прави и лион, киткат и останати чоколатца
Сите тие чоколатца, а и чоколадите како милка итн, се во БГ се прави, па нормално за нас нема ист квалитет како во Германија да дадат
Таму има закони па мора квалитет, а тука има закони ама за ништо не служат
имам видено милки од Германија тука, исто така и од Бугарија и Романија. Не мора да значи тоа ништо.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.421
нестле како фирма ги прави и лион, киткат и останати чоколатца
Сите тие чоколатца, а и чоколадите како милка итн, се во БГ се прави, па нормално за нас нема ист квалитет како во Германија да дадат
Таму има закони па мора квалитет, а тука има закони ама за ништо не служат
Нема разлика значителна, од чоколадите Милка во Бугарија, во Хрватска, во Унгарија и Германија. Имам и јадено и во Германија Милка, па ништо посебно не била. Во 2019 година Милка да ти е репер за убаво чоколадо треба стварно да не ти е нешо у ред.


АД Европа ми се сега хит, за тие пари се супер. Краш не е тоа што беа, Тоблеронето веќе не вреди за 100 денари. Од малите чоколатца, рум штангли, крем банани, киткат се супер :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom