Омилени мали чоколатца

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Кое од малите чоколатца ви е најомилено:

Сникерс Баунти Банџи Албени
Марс Твикс Сириус голд
Милки Веј Луна Метро чоко - бисквит

Мене омилено ми е сникерс(моментално јадам едно - од таму и идејата за темава)ама коа нема пари и банџи завршува работа, или пак метро од малите од 5 ден.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Bellisimo, 5 денари кошта, вреди за повеќе :)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
Bellisimo, 5 денари кошта, вреди за повеќе :)
Вакви ко ненормални сме пикале на голем одмор, по 7 наеднаш:)
Ем евтино, ем убаво.
А за најубави Милки веј или Сникерс.
 
Х

Ханзо

Гостин
По периоди. Прво јадев Сникерс ко луд, па кога пресушија парите почнав малку социјалка, такаречи Сириус, па Албени, па којзнае кои. До скоро редовно си купував едни од кокос, поим немам што марка беа. Сепак, Сникерс се најдобри.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.319
Поени од реакции
25.474
Од оваа конкуренција Албени ми се број еден, подобри ми се од Марс и компанија кои многу ми се многу благи. Иначе најголем фан сум на Бајадера
Непребол ми е Халеј паста :(
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Банџи и Сириус али само од лешник.
Твикс, Милки Веј, Баунти..
И чоко бисквит.
Море сите ги сакам.. Битно чоколадо да е :vozbud::vozbud:
 

Маск

Дали?? :O
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.321
Поени од реакции
1.782
Крем банана и Белисимо се најдобри од малите чоколада:toe:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Сириус е многу добар.
Марс не е полош.

Порано кај мене многу ги сакав едни мали чоколадца што се викаа Tadelle и едно време ги имаше, па ги снема, па после едно време пак ги имаше и сега одамна ги немам видено. :(
Вака изгледаа:


Исто така порано, бев навлечен на едни мали чоколадца со еден специфичен и интересен, како и најважно убав вкус и се викаа(т) Bancipan.
Мислам дека беа од Штарк.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
aaa сум јадел ова таделе..некоја туркска ствар ама не одбивам....
а порано јадев едни Кандит црвено паковање чоколатце, меко убаво мњам мњам
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Белисимо...тука некаде се и банџи но белисимо повеќе се исплаќа:):)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.248
Поени од реакции
2.075
Twingo, чокалдцата се многу ги сакам, никакво Белисимо никаков Сникерс, џабе шо се поскапи.
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Белисимо Реклама УВЕК пола ПАЃАА!!! Педерска работа напраено увек коај го отварам пола ми паѓа :pos2::pos2:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Сириус е многу добар.
Марс не е полош.

Порано кај мене многу ги сакав едни мали чоколадца што се викаа Tadelle и едно време ги имаше, па ги снема, па после едно време пак ги имаше и сега одамна ги немам видено. :(
Вака изгледаа:


Исто така порано, бев навлечен на едни мали чоколадца со еден специфичен и интересен, како и најважно убав вкус и се викаа(т) Bancipan.
Мислам дека беа од Штарк.
Леле таделе колку јадев порано! Сега никаде ги нема :(

Инаку сакам најмногу Кит кат чанки :pipi:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Сникерс
Кит-Кат
Таделе
Белисимо .. се што е благо не одбивам !!!
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Сникерс и кит-кат понекогаш...ама сникерс води :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom