Омилени и најмалку омилени видови аниме

E

Epsilon

Гостин
Знам дека глава боли од некои hentai сцени, особено кога е*аваат чудовишта и вонземјани, но голема штета е да не му се даде шанса на Berserk и Gantz. (manga)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.255
Поени од реакции
27.654
Meне фан сервисот ми е забавен, нормално до одредена граница ако све тоа е ок скоцкано.
Fan service e nesto so najveke mrazam. Shouto treba da gi shokira i da gi privlece fanovite, nezavisno dali fanovite se soglasuvaat ili ne so sodrzinata. Ne smeat kreatorite da se potcinat na fanovite.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.660
Поени од реакции
7.242
Fan service e nesto so najveke mrazam. Shouto treba da gi shokira i da gi privlece fanovite, nezavisno dali fanovite se soglasuvaat ili ne so sodrzinata. Ne smeat kreatorite da se potcinat na fanovite.
ако е за комична причина да а ако безвезе ставаат во кадар гради итн итн не ако сакам да гледам хентаи ќе си пуштам тоа не ми се мешаат во квалитетот на анимето
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Омилени видови аниме ми се сенин и шонен, обично гледам психолошки, хорор, или пак со многу тепачки, катани, ножеви, мечови... Аниме со Fanservicе за машки ич неќам. Абнормални гради и сл, не знам зашто воопшто се вика Fanservicе. А општо од fanservice аниме прифаќам Free... Хм... Хм хм хм... :sneaky:
 
B

beaverknight

Гостин
Омилени ми се сенин и шонен, сакам да гледам психолошки, хорор, спортски или фул аут акција како ДБЗ или Едно Парче. Ич не ми се свиѓаат ечи, хентаи срањата. I'd rather die then watch that. :D
 
E

Epsilon

Гостин
Омилени ми се сенин и шонен, сакам да гледам психолошки, хорор, спортски или фул аут акција како ДБЗ или Едно Парче. Ич не ми се свиѓаат ечи, хентаи срањата. I'd rather die then watch that. :D
ако сакаш спортско, борби/тепачки и зачинето со интересна комедија гледај Hajime no ippo.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.324
Поени од реакции
2.166
Spirited away - најдобар аниме филм што имам гледано, барав на нетфликс не можам да најдам друг ни приближно толку интересен.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.243
Поени од реакции
7.932
Spirited away - најдобар аниме филм што имам гледано, барав на нетфликс не можам да најдам друг ни приближно толку интересен.
било што од studio ghibli е помалку или повеќе добро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom