Омилени бои

Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
Sekoj ima svoi omileni boi.Boi koi peovladuvaat vo oblekata sto ja nosite.Boi vo koi izgledate najubavo.Mene omilena boja mi e crnata standard i belata....vo posledno vreme ja sakam i sivata i lilavata.Gi sakam zosto vo niv se custvuvam najudobno.Ne sakam rozeva kako i poveketo devojki ednostavo ne mi stoi,zatoa pak crnata i belata mislam deka ubavo mi stojat :D.
.....koja vi e vam omilena boja?:smir:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Црна најмногу, обожавам да се облекувам во црно и така натаму.
После сина, заради Челзи, и црвена, заради Црвена Звезда. :)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Сина, црвена. Сина ради мене, црвена се знае ради Ливерпул. :)

пи.ес. Не и глеам некоја светла иднина на темава, ама ај ... : )
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Небесно сина... преубава ми е глетката на небото кога нема ниту едно облаче и ја има таа прекрасна сина нијанса.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.111
Ги има многу: тегет, темнозелена, бордо, браон... Зависи од расположението која. Но еве црна, розева и бела не ми се баш најомилени.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Зелена. И пwава. Шуми/ридови/полиња/планини - реки/езера/мориња/бла.

А што се однесува на бои за носење... Немам омилена. На темен човек све му стои. Освен кафена. :icon_conf
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
црна - ја обожавам, ме смирува, исполнува, секогаш ја има у моја близина

зелена - сакам зелени нешта, трева, очи... :) има некој освежувачки ефект, подига расположение....

виолетова - хм... шо знам зошто, едноставно ја сакам

И да речеме бела, немам никакви посебни симпатии кон белата боја, ама ете одвреме навреме, посебно летно време, убаво се чувствувам кога ќе облечам нешто бело
 

MarinkaUSA

~I like myself the way I am~
Член од
7 февруари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
3
Violetova, najpoveke mi stoi...nebesno sina zaradi toa sto me otvora...crvena, isklucivo za noken zivot, i crna, zaradi sto me pravi poslaba:vozbud:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Најмногу црна пошто многу убаво стои,најубаво истакнува фигура,сеа не знам дали за сите ама мене најубаво ми е во црно кој сум,исто така може да се носи во повеќе пригоди,елегантана,свечена,спортска,итн итн...

Црвена пошто е многу женствена боја,сексапилна,едноставно не знам многу ја сакам.

Белата како боја многу ја сакам ама не ја носам,не знам ,не ми стои и немам многу бели алишта,повеќе преферирам потемни нијанси.

Сива пошто може да се комбинира со се,добро сеа и црната може,ама со сивава па поинтересно некако ми доаѓа.

Овие бои најомилени ми се и најмногу сакам да ги комбинирам,било за облека,било за цртање,абе за све :)

Другите исто ги сакам ама не толку,за облека имам во разни бои,ама најмногу црни или сиви,само розево-лилави бои мразам и затоа и неам такви ни во плакар ни никаде.

И да не заборавам и зелена боја сакам многу.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Не, црната боја ја сакате затоа што црните алишта ве прават да изгледате послаби.

Мои омилени бои?
-Сина
-Зелена
-Бела
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
црна
светло сина
кафеава
црвена
 
K

kat.<3

Гостин
сина, розева и бела, како и оние цветни бои,измешани малечки цветчиња, ги сакам тие фустани.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Црвена, зелена и сина ... добро де, ај и црна :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom