Омилени апликации за iOS

Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
227
Бидејќи нема тема за иос апликации, а истите многу се користени би било добро да си подпомогнеме малку едни на други со предложување на добри апликации коишто може да се симнат од аппсторе или аппкејк.
Од мене-игри: football manager 2013, need for speed, subway surf..
Останати корисни апликации:justin tv(за гледање утакмици у живо),bria(за кодирани телефонски разговори),imediashare(за контролирање на тв преку иос),xpensetracker(да водите евиденција кај ви одат парите),sound hound(за препознавање песни).
Од познативе: imdb, instagram, facebook, livescore, zlatna kniga, macedonian radio,tapatalk,ebay, youtube, trupadvisor.
Исто така има и македонски апликации како златна книга, автобуски линии, повикај такси, зоолошка, речник и сл.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
За препознавање што ја спомна ја мислам дека Shazam е подобра, инаку app gratis, 24SMS(бесплатни пораки кога има WIFI или 3G), Viber...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Кажете некоја апликација или игра што било нешто интересно....
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Instagram, 9gag, WhatsApp, Tapatalk, Google, Chrome...
Livestream , Ustream (за утакмици во живо)
Livescore (фудбалски резултати)
Imdb (за филмови)
MaxTV, Sitel, Zlatna kniga, AMSM, Ohridsko leto...
Игри: Temple Run 2, Dumb ways, Ninja Run, Unblock me, True or false...
 
Член од
29 декември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
2
First touch soccer 2014 e igrata poradi koja ke ja polnite baterijata 2 pati dnevno :)
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.894
За препознавање што ја спомна ја мислам дека Shazam е подобра, инаку app gratis, 24SMS(бесплатни пораки кога има WIFI или 3G), Viber...
Интерсна апликација, да не знае некој уште вакви?

Инаку, пробајте ја Vhoto. Како апликација на за камера е само што наместо да слика снима, па од клипчето вади слики. Подобро отколку да седиш без да мрдаш, можеш да си правиш фаци, се глупираш како сакаш....

И cloudmagic. Омилена апликација за email ми е.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2
GoPro, Chrome Remote Desktop, Google Maps, Cineplexx, Max Tv, Nlb mklik, Pages, Nubers, Keynote, iMovie, BB Racing :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom