Омилена песна од жанр кој не го слушате? Која е вашата guilty pleasure песна?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Пред некое време гледав видео каде познати членови на метал/рок бендови одговараат на прашањето: Who is your guilty pleasure pop song?
Вечерва пак налетав на видеото и ми изгледаше како интересна тема.
Сега ок, знам, сите слушаат квалитетна музика исклучиво ( :icon_lol: ), ама сигурно има некоја песна од жанр кој не го сакате многу или не го слушате, а сепак ви се допаѓа и си ја слушате (макар и скришно, без никој да знае:icon_mrgr:)?

Песна која е нетипична за ваш вкус? Може и да е некоја лигава балада. Сите имаат по некоја таква скришна омилена. :D

Може да биде интересна темава, ако не се упропасти со осудувачки коментари, така што нема осудувања во темава, макар и некој го ставил Шериф Коњевиќ. Ок е коментари, ама ако се нафрлите некому ќе бришам и банирам.

Штом можат такви музичари да кажат дека им се свиѓаат поп песни, можете и вие да споделите некоја песна од жанр кој во вообичаени денови и нормално не го слушате, но сепак ви се залепила за уво. :)

Значи, темава е за забава, не е натпревар за кој поквалитетна музика слуша. Каква и да е песната, не е битен жанрот, само е битно да не е од типот на песни што ги слушате и ви се омилени.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Скоро ништо електронско не слушам ама овие траки од играта RE-VOLT ми прават најмногу ќеиф.
 
Последно уредено:

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не мора да значи.
Може и некоја шашава песна што била хит кога си бил средно, а сега кога ќе ја чуеш ти е смешна и сега да ја чуеш може нема да ја сакаш, ама пак ти е драга, пошто е од времето. :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Не мора да значи.
Може и некоја шашава песна што била хит кога си бил средно, а сега кога ќе ја чуеш ти е смешна и сега да ја чуеш може нема да ја сакаш, ама пак ти е драга, пошто е од времето. :D
taka e grda temata poso site rastele so glup rap, nekoj elektro.. nekoj saban
da staam crazy frog samo oti me spukuva nostalgija koa ja vrtevme na prvite mobilni so boja ekran
interesno e za sega :D ali kako sakate eve
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
taka e grda temata poso site rastele so glup rap, nekoj elektro.. nekoj saban
da staam crazy frog samo oti me spukuva nostalgija koa ja vrtevme na prvite mobilni so boja ekran
interesno e za sega :D ali kako sakate eve
А бе поентата е за сега, фала Богу, но ако некој сака да сподели шашава песна која ја обожавал на времето, а сега не сака ни да признае за тоа, може да сподели. :D Плус ако се уште ја сака песната, а слуша друго, пак се важи до некаде.
Сакам да кажам послободна е темава, не мора да е толку стрикна, иако повеќе е наменета за сега. :)
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Стара народна македоска музика поштуем (квалитет и се тоа) ама никако не е тип на музика што слушам кога сам бирам што да слушам. Песнава конкретно нема свадба (на кои инаку ретко и идам, само кога морам :) ) да не ме станала од столче за да играм. Иако сум и малку несмасен при тоа, скоро две леви да имам при играње, ама се трудам. :)
Песнава ме крева :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom