Олимпијада

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
688
Поени од реакции
606
Се наоѓа после Ставрос и по гугл ми се гледа арно за со дечишта:D Од муабети што сум слушал било ок. Дали има некој што бил, да сподели импресии, мани, предности, негово мислење како и евентуален контакт од некој што издава апартмани;)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.984
Поени од реакции
5.718
Сум бил пред повеќе од 10 години, мирно место/селце и поживописно од Ставрос.
За другото инфо нахнадно :)
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
479
Поени од реакции
1.302
Преди повеќе од десет години кога бев таму си беше едно село со ништо различно од другите слични села ... неколку кафичи, ресторани и толку:), плажа слободен, крупен песок и кога влезеш во водата наместо песок камења ... во близина на 30 минути пеш е античкиот град Стагира во кој е роден Аристотел, а на 45-50 минути со автомобил е Уранополис последниот град пред Св.Гора каде може со брод да се обиколи Атон и да се разгледаат манастирите !!!За одмор со семејството е добро мирно место каде што немаше пијани туристи да врескаат по улиците!;)
 
На врв Bottom