Олимпијада, Токио 2020

Член од
7 април 2015
Мислења
1.921
Поени од реакции
1.077
Некако кратко траат ОИ, според мене треба да траат барем 1 месец, до 24 Август наместо до 8ми. Има многу спортови кои ќе се изгубат во мноштвото популарни спортови.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.921
Поени од реакции
1.077
Шок и неверица, пораз на суперирниот американски сокер тим, по се изгледа мора да се направи подмладување на тимот, а и Европскиот тимски женски фудбал е доста напреднат, не на ниво на САД но сепак има голем потенцијал.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.560
Поени од реакции
6.222
Баш вчера читав изјава од тренеров, сè освен златен медал би било неуспех и денес оп три гола попиле. :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.570
Поени од реакции
7.690
Да забележиме и еден друг резултат во женскиот фудбал. Холандија - Замбија 10-3. :)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.921
Поени од реакции
1.077
Исто така вредно за спомен е и нерешениот резултат на Јапонките кои очекуваат да стигнат до самиот крај како поранешни светски првенки.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.689
Поени од реакции
5.591
Ќе пренесува ли МРТ тенис? Би сакал да гледам Ѓоковиќ кога игра.

Би било добро на МРТ 1 да одат популарните спортови а на МРТ 3 не толку популарните.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.921
Поени од реакции
1.077
Ќе пренесува ли МРТ тенис? Би сакал да гледам Ѓоковиќ кога игра.

Би било добро на МРТ 1 да одат популарните спортови а на МРТ 3 не толку популарните.
Немаат откупено толку спортови, имаат само 150 часови програма, пошто Еуроспорт ги поскапел правата што ги отстапува на јавните радио дифузери. Верувам дека ќе ги пренесуваат финалињата. Земи си Еуроспорт Плејер за 5евра за еден месец, таму ги има сите спортови, плус можеш и снимки да си гледаш ако се емитуваат касно во ноќта. .
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.689
Поени од реакции
5.591
Немаат откупено толку спортови, имаат само 150 часови програма, пошто Еуроспорт ги поскапел правата што ги отстапува на јавните радио дифузери. Верувам дека ќе ги пренесуваат финалињата. Земи си Еуроспорт Плејер за 5евра за еден месец, таму ги има сите спортови, плус можеш и снимки да си гледаш ако се емитуваат касно во ноќта. .
Ќе гледам РТС 1 РТС 2 зависи кој ќе пренесува и ако успеам да гледам нешто.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.560
Поени од реакции
6.222
Програмата за викенд на МРТ1:

6:00 Велосипедизам
7:15 Одбојка (м) Русија-Аргентина
9:10 Ракомет (м) Шпанија-Германија
10:45 Велосипедизам
11:15 Бокс
13:15 Стрелаштво
14:40 Одбојка (м) САД-Франција


Недела
3:35 Пливање финале 1 ден
5:20 Бокс
6:35 Кошарка (м) Германија-Италија
8:25 Одбојка (ж) Србија-Доминиканска Република
9:15 Велосипедизам
10:35 Стрелаштво
11:15 Ватерполо (м) Србија-Шпанија
12:30 Ракомет (ж) Шпанија-Шведска
13:55 Кошарка (м) Франција-САД
15:45 Ракомет (ж) Унгарија-Франција

За 3ка што ќе даваат и дали ќе даваат поима немам. Срамота ќе биде спортски канал да отвораат, а да ги емитуваат истите натпревари и на 1 и на 3ка...
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.921
Поени од реакции
1.077
Пливање финале во 3:35 нека им е на чест. Инаку стандардните спортови ќе ги емитуваат, па кога ќе почне Атлетиката ќе емитуваат од тоа. Гледам секоја земја си ги емитува спортовите во кои се натпреварува, па така на ХРТ2 одат сите спортови во кои имаат натпреварувачи, како Веслање, Стрелаштво, Едрење. Инаку одлични младите фудбалери на Бразил против Германија.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.560
Поени од реакции
6.222
И во 14 ч. по јапонско време да беше, кај нас ќе беше 7 сабајле. Ја не би станал толку рано за викенд да гледам кој било спорт, а камоли во 3.

Ќе гледаме снимки. Да беше Олимпијадата во Европа, ќе беше друга приказна.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.022
Поени од реакции
1.074
прв пренос на мрт : Шведска - САД жени фудбал во среда 10.30
втор пренос утредента Бразил - Германија мажи фудбал 13.30
Бразил-Германија играат во моментов ама МТВ не ја емитува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom