Олимпијадата на ТВ | МРТ / ZDF / ARD |

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.049
Поени од реакции
5.785
Kaде да најдам да го изгледам отворањето на Олимписките игри во Сочи, има ли некаде снимка?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.945
програмската шема на мтв за утре :cuc:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.692
Поени од реакции
15.599
ЗДФ не е кодирана моментално. Така да + една програма, ма да слична е програмската шема со онаа на МРТ. Ама добро, ние сме научени да пцуеме по нашите секогаш, ако на ХРТ и РТС има само снимки.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
295
Поени од реакции
158
5-6 Канали во HD

Еве го туторијалот. Само за Мозила работи ова.
Спуштете ја прво екстензијава, од кога ќе ја инсталирате ќе ви побара да ја рестартирате Мозилата и рестартирајте.
Потоа одете на Мозила(лево горе) на паѓачкото мени одберете Web Developer - Modify Headers.
Ќе ви се појави ваков прозорец
Прегледај го приврзокот 83940

Кај што пишува Select action на паѓачкото мени одберете Add. Кај Header name (x-forwarded-for), Header value (194.97.147.129) и Descriptive comment (ZDF). Одберете Add тоа до Reset(reset не го чепкајте) па OK.

http://www.zdf.de/ZDFmediathek/#/event/2042758/olympia2014/epg/123113 тука е плеерот на ZDF.

За тие кои сакаат да гледаат на плеерот од NOS со холандски коментатори. Ќе направите уште еден Add сега со 145.58.28.91(место предходното) и NOS место ZDF.
http://nos.nl/os2014/live/ тука е плеерот на NOS.
кај мене не функцинира кога ке го отворам плеерот на здф има инфо не може да се гледа надвор од германија бла бла бла :) или па не отвара пошто моментално нема настани
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
255
Малку покасно да коментирам хехех :) Голем сум обожавател на игрите, особено зимските, ги следев и овие и наидов на грешки кај коментарите, особено оние кој пренесуваа сноубординг, санкање... Незнам дали некој гледаше финалето во жени луџ, значи сто пати ни повтори дека Регенсбург ќе е пбедник, на крај го мутирав, значи вистинска непрофесионалност, 20 минути ни објаснуваше за ривалството на Регенсбург со Хифнер... Значи тоа ме нервираше што повторуваа едно исто па исто цел ден, очигледно од неинформираност. Не ми се свиѓаше што не ги даваа нашиве олимпијци, само Антонио го дадоја во слаломот, ама и тука сечеа се поклопуваше со лизгањето, па кратеа од лизгањето да го пуштат Ристески. Толку. Со надеж дека преносите од Рио ќе бидат далеку на попрофесионално ниво...

Иии уште едно прашање, зашто ги потценуваат сите паралимписките игри, само на јутуб ги даваат, неможам ко човек да седнам да гледам![DOUBLEPOST=1394393430][/DOUBLEPOST]Малку покасно да коментирам хехех :) Голем сум обожавател на игрите, особено зимските, ги следев и овие и наидов на грешки кај коментарите, особено оние кој пренесуваа сноубординг, санкање... Незнам дали некој гледаше финалето во жени луџ, значи сто пати ни повтори дека Регенсбург ќе е пбедник, на крај го мутирав, значи вистинска непрофесионалност, 20 минути ни објаснуваше за ривалството на Регенсбург со Хифнер... Значи тоа ме нервираше што повторуваа едно исто па исто цел ден, очигледно од неинформираност. Не ми се свиѓаше што не ги даваа нашиве олимпијци, само Антонио го дадоја во слаломот, ама и тука сечеа се поклопуваше со лизгањето, па кратеа од лизгањето да го пуштат Ристески. Толку. Со надеж дека преносите од Рио ќе бидат далеку на попрофесионално ниво...

Иии уште едно прашање, зашто ги потценуваат сите паралимписките игри, само на јутуб ги даваат, неможам ко човек да седнам да гледам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom