Околу пожарите и пожарникарите

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Баш ме интересира ова како ќе успеат да го изрелативизираат
Ако сакаат одма можат да го најдат....има негова слика, софтверски ќе се изработи биометрија и ќе рипне неговата лична карта/пасош од базата на МВР.
Ако воопшто го побараат бидејки е Албанец, он ќе каже бев во подрум, не сум јас и пак ништо....а хипотеточки да бевме јас или ти на ова видео до сега ќе ни тропнеа на врата да не приведат.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Албанецот Џела се пофали како се предизвикува пожар во природа.....родени за штета да прават

Treba da se zabrani Tiktok i kaj nas samo radi albancite na nego i Aleks Siljanovski.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Џељо вози Мечка и ќе го пали шумата.
(ваљда каурска дека е или нешто слично)
Автоматски споено мислење:

Сака да каже дека ништо не му можат. Шо дека го знаат кој е.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Македонија е во шок откако Петре Шилегов излезе со шокантна изјава за пожарникарите: „Никој не ве држи со сила на работа“...

Што може да се очекува од еден хроничен алкохоличар???
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Македонија е во шок откако Петре Шилегов излезе со шокантна изјава за пожарникарите: „Никој не ве држи со сила на работа“...

Што може да се очекува од еден хроничен алкохоличар???
Којзнае колку децении ќе и требаат на Македонија да се опорави од таков шок...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Следна изјава што ќе биде од Шилегов: Aко ви изгоре куќата па тогаш напрајте си нова... Никој не ви брани да си изградите нова куќа...

Или пак ако ви изгори детето епа напрајте си друго...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.186
Поени од реакции
19.264
Ништо шокантно, едноставно си кажа отворено како партиите гледаат на рајата што ги гласа со децении.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Ништо шокантно, едноставно си кажа отворено како партиите гледаат на рајата што ги гласа со децении.
Кај и да одиш истото ќе ти го кажат, секој е заменлив од пожарникар до директор, ликовите се менуваат возот си врви. Може да си правите бајрам на памет дека некој зависи од работниците, у пракса не е така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom