Околу компаниите

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.451
Поени од реакции
806
Отворам тема за да дискутираме се’ околу компаниите.

Јас сум на мисла да отворам компанија, па ме интересира колку вработени да имам и со кои левели да се, колкава плата да им се дава и слично. Добредојдено е се’ околу водењето на компанија. :)
 
М

Мартин`

Гостин
Отворам тема за да дискутираме се’ околу компаниите.

Јас сум на мисла да отворам компанија, па ме интересира колку вработени да имам и со кои левели да се, колкава плата да им се дава и слично. Добредојдено е се’ околу водењето на компанија. :)
Еве ти калкулатор и симулатор за компаниите да видиш профит и слично.

- Симулатор за компании
- Калкулатор за компании
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.592
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.392
Поени од реакции
405
Едно питание ми дојде на ум.

За q1 леб треба 1 житце.

За q1 оружје треба 1 железце?
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.392
Поени од реакции
405
10. Ништо од мојата брилијатна идеја :)
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
1
Ако може би ставил понуда ако не кажете бришам.
Продавам фирма за оружје q1 9,80 GOLD 0 работници скоро не работена :icon_lol: ако има заинтересиран нека ми прати приватна порака на профилот
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/4667176
 
На врв Bottom