Озвучување за во кола

Член од
18 август 2017
Мислења
17
Поени од реакции
5
Здраво на сите.

Сакам да знам од кај набавувате звучници, радиа за во кола и да споделите искуства со брендовите што сте ги имале.

Се мислам меѓу Kenwood или Pioneer, но сеуште не сум одбрал точни модели па би сакал да знам како сте задоволни од она што го имате и што би препорачале ?
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Јас би зел Alpine, ги има во VOX центар.
 
Член од
17 јули 2013
Мислења
41
Поени од реакции
13
Na toyota corolla 93ta godina liftback na vratite staviv pioneer 3 sistemski okolu 2400-2500 novi od zec (samo napred na vratite) ekstra kvalitet eve gi skoro dve godini ni da krci nesto ni da otkaze dobar bas odlicen loundness. A dodeka pozadi na daska vo gepek imam Canton 8" basovi e toa e nesto ludnica.. Bez pojacalo imaat odlicen bas stvarno dlabok ubav zvuk samo sto tie ne se za peenje da slusas nego da ti napravi malce razonoda so bas u kola. Inaku znam deka se vrti nekoj muabet deka Vox centar imale kopii od pioneer i kenwood a zec si e oficijalen i pojacalo za doma koga zimav so zvucnici komplet od tamu go zemav, mozebi se malce "po soleni" ama vredi veruvaj .

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
гледај што поголема осетливост да имаат звучниците, со помалку снага погласно да пеат
радиото гледај што потешко да биде, да не биде само празна лимена кутија со мала плочка внатре
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Радио земав од Нептун Kenwood. Некаде читав дека за нијанса биле подобри од Pioneer, па и такво земав. Звучници сеуште не сум земал, се токмам долг период.
 
Член од
18 август 2017
Мислења
17
Поени од реакции
5
Радио земав од Нептун Kenwood. Некаде читав дека за нијанса биле подобри од Pioneer, па и такво земав. Звучници сеуште не сум земал, се токмам долг период.
Kako si zadovolen od radioto ?
 
Член од
28 мај 2010
Мислења
201
Поени од реакции
25
Еве ви јаки звучки за јаки пари, 6500ден - коаксиални пара на JBL GTO 629 ... (16ки -17ки) ... со 60w rms и максимум peak 180W.
Ги имате во DogSecurity (dogsecurity.mk)
Звучките се изванредни (нели доколку сте екстравагнтно склони кон музиката) сепак марката кажува се.

еве ви ги во прилог како изгледат:

20171015_152012.jpg 20171015_152102.jpg
 

Attachments

Последно уредено:

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Алпине број 1 се друго е на скала поднего
 

Kajgana Shop

На врв Bottom