Озвучување за во кола

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Crazyxijan, 1 септември 2017.

 1. Crazyxijan

  Crazyxijan

  Член од:
  18 август 2017
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  5
  Здраво на сите.

  Сакам да знам од кај набавувате звучници, радиа за во кола и да споделите искуства со брендовите што сте ги имале.

  Се мислам меѓу Kenwood или Pioneer, но сеуште не сум одбрал точни модели па би сакал да знам како сте задоволни од она што го имате и што би препорачале ?
   
 2. Indigo

  Indigo баниран/а

  Член од:
  8 септември 2012
  Мислења:
  760
  Допаѓања:
  410
  Јас би зел Alpine, ги има во VOX центар.
   
 3. GenericXor

  GenericXor

  Член од:
  17 јули 2013
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  13
  Na toyota corolla 93ta godina liftback na vratite staviv pioneer 3 sistemski okolu 2400-2500 novi od zec (samo napred na vratite) ekstra kvalitet eve gi skoro dve godini ni da krci nesto ni da otkaze dobar bas odlicen loundness. A dodeka pozadi na daska vo gepek imam Canton 8" basovi e toa e nesto ludnica.. Bez pojacalo imaat odlicen bas stvarno dlabok ubav zvuk samo sto tie ne se za peenje da slusas nego da ti napravi malce razonoda so bas u kola. Inaku znam deka se vrti nekoj muabet deka Vox centar imale kopii od pioneer i kenwood a zec si e oficijalen i pojacalo za doma koga zimav so zvucnici komplet od tamu go zemav, mozebi se malce "po soleni" ama vredi veruvaj .

  Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
   
 4. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  1.081
  Допаѓања:
  939
  гледај што поголема осетливост да имаат звучниците, со помалку снага погласно да пеат
  радиото гледај што потешко да биде, да не биде само празна лимена кутија со мала плочка внатре
   
 5. StOrMK

  StOrMK Rain

  Член од:
  24 јули 2015
  Мислења:
  345
  Допаѓања:
  151
  Радио земав од Нептун Kenwood. Некаде читав дека за нијанса биле подобри од Pioneer, па и такво земав. Звучници сеуште не сум земал, се токмам долг период.
   
 6. Crazyxijan

  Crazyxijan

  Член од:
  18 август 2017
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  5
  Kako si zadovolen od radioto ?
   
 7. StOrMK

  StOrMK Rain

  Член од:
  24 јули 2015
  Мислења:
  345
  Допаѓања:
  151
  Радиото си работи, ама на стари звучници знаеш како е. :D
   
 8. Regenerator

  Regenerator

  Член од:
  28 мај 2010
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  24
  Еве ви јаки звучки за јаки пари, 6500ден - коаксиални пара на JBL GTO 629 ... (16ки -17ки) ... со 60w rms и максимум peak 180W.
  Ги имате во DogSecurity (dogsecurity.mk)
  Звучките се изванредни (нели доколку сте екстравагнтно склони кон музиката) сепак марката кажува се.

  еве ви ги во прилог како изгледат:

  20171015_152012.jpg 20171015_152102.jpg
   

  Прикачени податотеки:

  Последно уредено: 15 октомври 2017
  На Indigo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. intro

  intro ★ ★ ★★ ★

  Член од:
  6 јануари 2011
  Мислења:
  1.353
  Допаѓања:
  1.034
  Алпине број 1 се друго е на скала поднего
   

Сподели преку: