Ozark

Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Третата сезона засега не ми е ништо посебна, некако ептен ја тупат со тие казината и само исто па исто се дешава. Истото беше и на крајот од втората.
Ќе ја догледам можи ќе ме демантираат.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Одлична е серијава, кој бара маани секаде ќе најде. Изгледав 9 од 10 епизоди, го оставам финалето за утре. Глумата е врв, посебно од Лора Лини, растура оваа сезона.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Оваа последна сезона е ?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Трета сезона е моментално. Нема да е последна.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Го изгледав и финалето. Кулминацијата е во е9, а последната епизода е повеќе подготовка за следната сезона, слично како во ГоТ. Мислам дека серијава е подобра од сезона во сезона, а третава сезона беше врв со братот на Венди, каков лик, каква глума.

Во првата сезона ми сметаше синиот филтер, се е некако сино, како зеленото во Матрикс или жолтото во сите филмови во Мексико :pos: Претпоставувам дека подоцна имаат добиено повисок буџет, имам впечаток дека визуелно подобро изгледа.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Го изгледав и финалето. Кулминацијата е во е9, а последната епизода е повеќе подготовка за следната сезона, слично како во ГоТ. Мислам дека серијава е подобра од сезона во сезона, а третава сезона беше врв со братот на Венди, каков лик, каква глума.

Во првата сезона ми сметаше синиот филтер, се е некако сино, како зеленото во Матрикс или жолтото во сите филмови во Мексико :pos: Претпоставувам дека подоцна имаат добиено повисок буџет, имам впечаток дека визуелно подобро изгледа.
Се сложвам 100%. Ми беше познат ликот ко го видов, а ми требаше малце време да се сетам од каде, па ми текна дека играше исто и во Banshee (одлична исто, кој не ја гледал).
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Добра е серијата иако на моменти ме нервира шо се тегнат за едно исто па исто ама ок е.
Карактерите се сите социопати,кој од кој поголем :)
Сето е заминато во неповрат, Рут на моменти ми е јака на моменти ме нервира со тој гласот.
Најмногу ми се допаѓа смиреноста на Венди и Марти кога се справуваат со проблемите, ќе видиме до кога :)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Батеман не сум го видел во ваква улога до сега,ја изгледав првата сезона не е лоша само е малку депресивна на моменти.Ке ја гледам и втората читам била подобра од првта.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Sue е легенда, ама малку ја претераа со колата :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
+1 фан на Озарк.

Имав начекано трејлер уште кога излегуваше, ми фалеше серија со слична приказна на ББ ама тогаш подзаборавив и не ја почнав серијава. Откако ја забележав темава ми текна и и дадов шанса. ПРЕЈАКА серија, премногу потценета, секоја сезона на повисоко ниво од претходната.

Првите 2-3 епизоди бев скептик некако, самата слика и мрачната атмосфера ти дава слика на некоја ефтина серија, посебно и местото Озарк е такво. Сепак има нешто те привлекува во сето тоа. Првата сезона е се околу Marty, сите ликови се некако како потценети. Buddy е лудница од лик, на почетокот не ни мислев дека ќе има поголема улога. Исто и ФБИ агентот Petty e тежок психопат.

Втора сезона е воздигнување на ликот на Wendy, каква трансформација човече. :cuc: Исто и Ruth е за секоја пофалба, како глуми Julia Garner, кога мислиш дека го достигнала максимумот, те остава без зборови со секоја одлука.

Третава сезона е лудница, на многу повисоко ниво од претходните. Како полека се спрема дејството во првите епизоди, така завршува со поголем бум во последните две епизоди. Бен е страшен лик, го познавам актерот oд Iron Fist серијата, тотално се надмина тука, каква глума човече. Последните две епизоди те оставаат без зборови искрено, подзинат останав на крајот на 9тата епизода.

И мора да ја спомнам сцената од втората сезона, Russ со Wyatt кога ја пее "The man who sold the world". Најјака сцена во серијата, морници. :place:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Sue е легенда, ама малку ја претераа со колата :)
Си владеат со суптилниот хумор.
Многу ми беа одвратни Дарлин и Вајт, а овој со цел памет и вика на Рут да не е Бен малку престар за тебе? :unsure:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Buddy ми беше многу cool лик,кога го упуца Гарсија мислам дека се викаше во втората сезона,
Марти го прашува:what do we do now?
Buddy му враќа:we wait to go dark.:pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Ми се превртија цревата кога ги видов во кревет Вајат и Дарлин, додуша си одговараат малце,погрд лик од дечково ретко ќе излези :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
+1 фан на Озарк.
Кај и да е, ако почнеме да вртиме по пријатели ќе се собереме 10 фанови :pos:

Оваа серија не е потценета, оваа серија е господар на потценетите серии :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom