Од што исчезнале диносаурусите ?

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од Human, 20 ноември 2009.

?

Дали диносаурусите исчезнале како последица на судир на Земјата со астероид?

 1. ДА

  81 гласови
  53,3%
 2. НЕ (постои друго објаснување)

  71 гласови
  46,7%
 1. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  541
  Може не исчезнале од Скопскиот воздух, но поради воздухот сигурно исчезна смислата за хумор кај мнозинството.
  Колку IQ треба да имаш, да се логираш, одиш на тема на која по правил би требало да се изнесуваат научни теории, трескаш најглупавото нешто што ќе ти текне “ ха ха многу смешно“.
  Еве трет пат ти ја читам глупоста што си ја напишал и не можам да се изначудам како е можно некој да напиши толку многу глупаво нешто и да го пласира “ko smeshka hehe".
   
  На Scirea, Del Boy, Beric Dondarrion и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Трипл Што?

  Трипл Што? #Протестирам

  Член од:
  30 декември 2017
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  30
  Пробувајќи некоја тема да ја сврти на хумор и сарказам покажува само колку многу е неупатен во темата.
   
  На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
 3. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1.284
  Допаѓања:
  589
  Не знам која е намерата на другиот член кој си го цитирал,но мојот пост не беше потполна шега.На страна 7(малку погоре)имам напишано и сериозен одговор дека диносаурусите умреле поради астероидот кој паднал на планетава,но и дека некои видови диносауруси не умреле веднаш по ударот на астероидот,туку малку подоцно,поради глад.
   
 4. Ailurophile

  Ailurophile

  Член од:
  21 септември 2016
  Мислења:
  371
  Допаѓања:
  358
  Ne e sega ni moeto toa e samo edna od potencijalnte vistini! Se zbunil deckoto
   
  На redfogv му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Љубовен Каскадер

  Љубовен Каскадер fekalija

  Член од:
  28 декември 2011
  Мислења:
  4.324
  Допаѓања:
  6.147
  Научни теории :))))))
   
  На Ailurophile му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ailurophile

  Ailurophile

  Член од:
  21 септември 2016
  Мислења:
  371
  Допаѓања:
  358
  Eve cetvrti pat ti go citam postov i gleam mozda ima smisla ete i lajk ti staviv ali nikade ne gledam naucna teorija da si plasiral.
   
 7. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  9.640
  Допаѓања:
  4.179
  има теорија дека исчезнале поради заладувањето, демек поради заладувањето се оплодувале само женки... а тие што живееле во вода како чудовиштето од Лок Нес опстанале бидејки во водата имало поконстантна температура..
  туку еве ќе ни падне кинеската вселенска станица, Европската вселенска агенција првобитно соопшти дека нејзино паѓање на Земјата се очекува на 12 јануари, а сега објавија дека сепак тоа ќе се случи меѓу 17 март и 21 април.
  Кога е во прашање местото на падот на остатоците, вклучени се териториите на Шпанија, Италија, Грција, Турција и САД.
  Ова може и кај нас да падне нешто од ѓубрето
   
 8. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  4.619
  Допаѓања:
  9.248
  Ти си најцврстиот доказ за тоа...стар си, отровно досаден и глуп, па ништо чудно и од тебе да поцркале кутрите животинчиња.
   
  На Beric Dondarrion и Human им се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  4.295
  Допаѓања:
  1.802
  Диносаурусите исчезнале поради потопот уште од дедо Ное инаку диносаурусите не е божјо дело односно не го создал , пишано е :Се што не го посадил отецот небесен тоа ќе се искорне.


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   

Сподели преку: