Од што исчезнале диносаурусите ?

Дали диносаурусите исчезнале како последица на судир на Земјата со астероид?

  • ДА

    Гласови: 84 52,8%
  • НЕ (постои друго објаснување)

    Гласови: 75 47,2%

  • Вкупно гласачи
    159
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
диносаурусите исчезнале зашто биле големи има мислам погоре ..и ја пишав - сите тие мали влечуги и цицачи успеале да прежиеавет зашто се криеле под земја и не им требало големо количествоо на храна... и диносаурусите не исчезнале одма наеднаш ,за 2 недели ..туку со години ... и нема некоја мистерија ...
Неможе да се криеле толку долго време зошто нема логика .Ти требаат огромни ресурси за живот за да се криеш толку долги години .Метеор да удри во земјата ти е како да експлодира нуклеарен реактор нема да остане ништо ни под земја .Со многу години ќе нема светлина на земјата што значи ништо неможе да се развива и расте без него (ни храна) .
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Неможе да се криеле толку долго време зошто нема логика .Ти требаат огромни ресурси за живот за да се криеш толку долги години .Метеор да удри во земјата ти е како да експлодира нуклеарен реактор нема да остане ништо ни под земја .Со многу години ќе нема светлина на земјата што значи ништо неможе да се развива и расте без него (ни храна) .
абе иам глеано документарци ,читано енциклопедии за тоа .Значи знам што пишувам....не фрлам онака ,трефни и ај значи знам што пишувам ...:cautious:;)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
абе иам глеано документарци ,читано енциклопедии за тоа .Значи знам што пишувам....не фрлам онака ,трефни и ај значи знам што пишувам ...:cautious:;)
Лоши документарци и енциклопедии си читал за тоа .Си читал стандардно учење за историјата на планетава ,затоа даваш и вакви коментари. :)
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Лоши документарци и енциклопедии си читал за тоа .Си читал стандардно учење за историјата на планетава ,затоа даваш и вакви коментари. :)
еј ств ? абе не ме заебавај ...ти знаеш што сум гледал..LOL сигурно од тебе многу повише него ај нејќам да се карам... значи со вакви.. незз :facepalm::drk:
поззз :свиркам:
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
еј ств ? абе не ме заебавај ...ти знаеш што сум гледал..LOL сигурно од тебе многу повише него ај нејќам да се карам... значи со вакви.. незз :facepalm::drk:
поззз :свиркам:
Не се караме принесуваме факти нешто да не си сфатил погрешно ? Почни да гледаш документарци што се реални .Тоа што си гледал и читал се документарци и енциклопедии european standard teaching for mans history. Останатите што пишуваат дела за човековата историја , се сметаат за учители на ерес ,истото го прави и црквата .
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Не се караме принесуваме факти нешто да не си сфатил погрешно ? Почни да гледаш документарци што се реални .Тоа што си гледал и читал се документарци и енциклопедии european standard teaching for mans history. Останатите што пишуваат дела за човековата историја , се сметаат за учители на ерес ,истото го прави и црквата .
знам што е суштината и не сум сфатил погрешно ..знам што читам значи неможе од 5 извори сите не се вистинити ..али ај нмв... :cool::)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
знам што е суштината и не сум сфатил погрешно ..знам што читам значи неможе од 5 извори сите не се вистинити ..али ај нмв... :cool::)
Све тоа шти си читач и гледал е неподржано со факти ,тоа се се теории . :)
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Све тоа шти си читач и гледал е неподржано со факти ,тоа се се теории . :)
па незнам колку се баш теории...-али мислам дека се стварни и реални :)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
па незнам колку се баш теории...-али мислам дека се стварни и реални :)
Еве ти неколку документарци што треба да ги гледаат луѓето како тебе .
Ancient Aliens,Секретные территории,UFOTV и сите оние документарци во подфорум мистерии / документарки.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Еве ти неколку документарци што треба да ги гледаат луѓето како тебе .
Ancient Aliens,Секретные территории,UFOTV и сите оние документарци во подфорум мистерии / документарки.
ги знам..мислам дека не ми се баш мн потребни :S али сепак фала :D :)
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Почни да гледаш документарци што се реални .Тоа што си гледал и читал се документарци и енциклопедии european standard teaching for mans history. Останатите што пишуваат дела за човековата историја , се сметаат за учители на ерес ,истото го прави и црквата .
Ancient Aliens, Секретные территории, UFOTV и сите оние документарци во подфорум мистерии / документарки.
Toa не се реални документарци туку забавни емисии.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас имам чуено дека исчезнале поради промена на климата. Тие живееле во топла клима, ама поради појавата на студот во нивните краишта исчезнале.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
А ти си ги гледал сите ? :)
Да, да. Гледам „реални документарци“ за антички вонземјани, футуристички вонземјани рептилски вонземјани и вонземјани воопшто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom