Од што имате фобија?

Член од
24 мај 2006
Мислења
42
Поени од реакции
2
Фобија.. од глувци.. ужас
 

Termos

I rule, I'm a ruler!
Член од
26 јуни 2006
Мислења
77
Поени од реакции
4
Jas se plasam od sekakvi zivotni, osobeno kuchinja.. kako mala(neceli 2 godini) sum se preplasila od kuce(so temperaturi sum bila) i od togas mi e strav..
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
jas imam mnogu golem strav od temnina a toa bese .... niktofobija ...
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Имам фобија од пожари и земјотреси. Уф страшно.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Да,имам фобија.Од непознат простор,загушливи места,од неочекувани ситуации.
Почнува срцето да ми лупа.имам вртоглавица,се плашам дека ќе се струполам,чувство на тонење...
Ми помага излегување надвор,враќање во позната средина,длабоко дишење,свеж воздух.
Работев на себе и моите фобии и еден период ми беше одлично.
Веројатно, со повторувањето на некои внатрешни состојби, предизвикани од слични настани, на оние кои ми ги иницираа фобиите,пак се враќаат,па се повлекуваат.
Некогаш успевам да ги надминам, со една метода која дава успех,ама е тешка за примена,некогаш не.
И ми станува јасно, дека повторно морам да се позанимавам со себе, да брцнам длабоко внатре,за да излезам на виделина и да престанам сама да се казнувам, наместо да ги казнам тие кои што треба.
Инхибицијата е лоша работа.Таа вшмукува,па дури и нас,ако не проговориме, ако не ја отвориме душата.

Ви се случило да имате фобија од луѓе? Имам колешка,која на луѓе кои не ги трпи,вади панични реакции и има проблеми со дишењето.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
bibika напиша:
Ви се случило да имате фобија од луѓе? Имам колешка,која на луѓе кои не ги трпи,вади панични реакции и има проблеми со дишењето.
Фобија ли е тоа? Уствари што, има смисла ...
Да, јас имам фобија од одредени луѓе. Среќа што скоро и не ги гледам, но при секој контакт порано имав страшно панични ситуации. Проблем со дишење да, ладна пот, тресење раце итн. Ау лошо е тоа многу.
 
С

Сатори

Гостин
Инсекти, не само што ми е страв од нив, туку и тоа е единствената работа на свет што ја мразам
 
N

n/a

Гостин
Imam fobija od Zmii.Prkleti zivotinji,edno sto grozno izgledaat,vtoro toa kasa ednas i preeban si odma.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Imam fobija od visoko , duri i najniskata skala mene mi e previsoka, taka od mala, no gledam da ja sovladuvam taa fobija i so tek na vreme dobro mi odi.
BRAVO ZA MENE
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Од птици ама секаков вид. Леле човече жив ужас кога шетам по улица и покрај мене има гулаби а бе нозе ми се тресат или на прозор кога ми слетуваат, ама и ластовици многу ме живцираат ниско летаат и се имам страв дека ќе ми се заплетка во коса некоја аиииии ужас.
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
insekti,zmii,dlabocini i nekad od grmotevici
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
стаф ми е од:

Височина,
дубочина,
кловнови (макдоналдс :))...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom