Од специјализирана продавница, или од тезга?

Член од
19 август 2006
Мислења
52
Поени од реакции
0
Си симињам од интернет али пошто сум колекционер си купувам оригинали но не многу често, последното цд ми беше донесено од Германија од бендот JULI, некаде крајот на мај месец
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
Ne e bitno dali eod tezga ili od jugoton ili drugi specijalizirani prodavnici mene me e bitni da dojdam do trakata so ja sakam
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
muzikata si ja kupuvam od LimeWare i e-Mule... ne mi se trosi pari za CDinja....
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Orginal Cd-a

Dali kupuvate orginal ili piratski,jas pred nekoj den kupuiv orginal od jugoton 260 den,Moram da priznaam deka se poevtineti cenite,Od sega natamu ako kupuvam ke kupuvam orginal,Sea si siminjam od internet taka da ne mi treba piratsko cd.Ima li drugo mesto kaj sto moze da se kupat orginali?Vie sto kupuvate najcesto?
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
па повече од пеачите само една песна имат добра во албумот а само една песан во нет можеш да ја најс кога сака и зато повече песни од на нет земам за себе
 
Член од
24 август 2006
Мислења
41
Поени од реакции
1
Се си симнувам од нет. Фала богу за Телекабел, во една година напраив 130 GB mp3 колекција. :)
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
JA obichno do muzika doagjam preku internet ili mi davaat cedinja t.e. so razmena so drugarchinja posto tesko se naogja takva muzika tuka.Ama do dusha koa raboteshe cd shop "Prince" dole u GTC mozeshe da se najde dobar album.Ama za originali ne sum za.posto ke frlam 1000 denari demek vidi original e .bez veza, muzika si e muzika i ne mi e tolku bitno,vazno da go imam albumot na raka
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Претежно симнувам од интернет торенти со цели албуми, ама па филинг е да знаеш дека некое цд што ти значи го имаш на оригинално, а не на принко од 8 денари цд....

Е сега тие таквите цд-ња шо ми се спешл, си ги порачуем од УСА, и оп УПС, ДХЛ, ФЕД-ЕКС на врата...боље амин
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Претежно ми симнуваат, а цедињата не ги сакам многу. Понекогаш знам да тркнам до југотон и да купам некоја плоча, гледам почнале убави да носат
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Многу, многу ретко купувам музика! Музика си симињам од интернет! Ама кога веќе би морал да купувам, Тоа што мислам да го слушам асално и долго време, од специјализирана продавница, а кога сакам да си го напраам кејфот, некоја тазе музика да слушам, или така нешто непознато, ќе зиам од тезга!
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Често музиката што ја слушам е симната од нет. Но некои албуми кои навистина вредат би сакала да ги имам во оригинал, така што често нарачувам CDа кога некој оди на пат или слично, затоа што музиката која ја сакам ретко се наоѓа во Скопје.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па купувам пиратерија затоа што на крајот на краиштата си има закони кои треба да го регулираат тоа нема мене да ме гризе совест.
Но имам купено и оригинал цд а симнувам и од интернет.Значи битно ми е да ја имам песната без разлика на кој начин сум дошол до неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom