Од него се плаши цела Европска Унија

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Хахахаа.. да да после ќе биде како дрога да поседуваш:
„Брат ... имаш топломер со жива да ме снабдиш, нешто не се осеќам добро па да си ја измерам температурата само...!?“
Ќе го префрламе од мишка на мишка. Македонски топломер на Европски мишки. Има да не молат за топломер повеќе. За грците само тие што посетиле највеќе мишки.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Ќе го префрламе од мишка на мишка. Македонски топломер на Европски мишки. Има да не молат за топломер повеќе. За грците само тие што посетиле највеќе мишки.
Ќе треба и стик за под мишки да оди заедно со топломерот...
 
M

macgowan

Гостин
Ednostavno moram ova da go napisam...
Pred 10tina godini imav moznost da sretnam edno covece,gastarbajter od skandinavskite zemji po poteklo od prespanskiot region,penzioniran i vraten doma vo rodnata grutka.
Trebase da mu ja merat temperaturata i koga go vide termometarot od partizansko vreme so ziva(kraj kraeva skoro site imavme takvi)velese abe uste vakvi se koristet?ovie ne cinat i sl....a nie aj be dedo ne ja tupi pa ne ubeduvase deka vo zemjata kade rabotel 30 godini ne koristele pojke takvi nie go praevme budala.
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
аааа ја сваќам поентата овие од ЕУ сигурно имаат температура :pos2:

Па добро бе човече ,не е опасно ,а да ти се скрши под мишка шансите ти се 0,00001 освен ако стискаш како ВОЛ ! Во случај да падне и да се скрши поминуваш со правосмукалка и крај!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.613
Поени од реакции
10.861
Од на времето муабети од старите...ако се скрши топломерот, живата во стомак ќе ти влезе па ќе патиш, па сто лекари нема да те средат...што не :icon_lol:

Reason - Digital ones cost more money..
Многу јасно...money making stuff
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Од на времето муабети од старите...ако се скрши топломерот, живата во стомак ќе ти влезе па ќе патиш, па сто лекари нема да те средат...што не :icon_lol:



Многу јасно...money making stuff
Ха.Да беа за една употреба ајде.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Тоа од позади ако се мери температурата (велат најточно било во га.) за полесно да се пикне
Ние за поточно мериме у гз а глеам на филмови Американциве у уста ги ставаат :D
 
Член од
28 август 2019
Мислења
12
Поени од реакции
2
Вчера скршив топломер. Многу сум успаничена. По нет читав све и свашта :( Живата ја исмукав со правосмукалка и одма ја извадив пластиката од правосмукалката и ја истурив во шоља. На нет читав најголема грешка е со правосмукалка да се чисти а ако сме ја исмукале дека треба правосмукалката да се фрли бидејќи со секое наредно смукање ќе испушта отрови правосмукалката. А и баш не сум сигурна дали ги имам сите топченца од Живата собрано. Ве молам за совети и искуства да споделите. Цел ноќ немам спиено од паники :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom