Од кој дел на градот сте вие?

10101

@*I am Nuts!*#
Член од
27 ноември 2007
Мислења
349
Поени од реакции
0
Оваа тема ќе биде нешо како секој пишува од кој дел на градот (каде живее) е, па онака можете да си запознаете комшии/комшики, па ќе се претураат кафиња итн.

Ја инаку живеам у Аеродром. Позади зеленото пазарче кај „Бисер“, веднаш спроти касарната. Убаво местенце, тивко. Зградиве не чинат, слушам секоја вечер од мојата соба што праи комшијата у дневна, а да не зборуваме за изолацијата меѓу спратовите.

Над мене толпа далматинци и мали деца и успат некоја превретена лебарка под кревет.

Звучи како да живеам не знам каде, али скопска реалност е тоа и така.

Баталете, ова звучи као „како изгледа мојот дом“.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Влагаш у Тетово идеш право второто десно па кривиш првото лево и туп етеја мојата зграда:)

Се зезам, да кажам дека живеам во најмирниот крај во градот и најбезбедниот дел од градот за шетање никој не те чепка(освен на времето јас и друарчињата) Тоа е кај Веро поточно кај Ресторант Електра која е како мед за пчели овај де свадби:)
 

10101

@*I am Nuts!*#
Член од
27 ноември 2007
Мислења
349
Поени од реакции
0
Бев лани за изборите у Тетово. Два дена не сум излагал од кај другар ми! Арно имавме 2-3 другарки :) Толку пуцање не сум видел! Ти CENSORED полиција!
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Бев лани за изборите у Тетово. Два дена не сум излагал од кај другар ми! Арно имавме 2-3 другарки :) Толку пуцање не сум видел! Ти CENSORED полиција!

Охоооооо не е страшно барем веќе не е:) Беа тоа времиња на пукање, а тие пуцања беа како добар ден. Без нив не ни почнуваше денот како што треба:)
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
:pos: :pos:
Фликсот ме изнасмеа со постот.

Иначе, живеам во Центарот на градот, одма карши Градската Библиотека. Мирно местенце. Е са, ќе речите мирно местенце а в Центар живејш. Овие улички кај шо живеам јас, не се многу прометни,
и се ептен убај за живеење. Многу го сакам ова место, овде одма ти е Корзото..
Иначе имам уше една дома. То е на Булеварот, кај Црн Мост. Е таму паше, ако не си почнал да живејш уште од мал, да се навикниш на бучавата, оти главна улица е, за џабе, поарно пресели се. Грдо место за живеење. В крај бучава, ептен сообраќајки. Ама, јас сакам таму да живеам. Ептен некој работи и спомени ме врзват, а за разлика од тука, од Центар, таму има маало. Овде неам со кој да се дружам.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
:pos: :pos:
Фликсот ме изнасмеа со постот.

Иначе, живеам во Центарот на градот, одма карши Градската Библиотека. Мирно местенце. Е са, ќе речите мирно местенце а в Центар живејш. Овие улички кај шо живеам јас, не се многу прометни,
и се ептен убај за живеење. Многу го сакам ова место, овде одма ти е Корзото..
Улица и број Тамара, улица и број се бара!


:pos:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
First things first... прво живеев во Чаир. Односно Бутел цвај, па се преслив ко малечок у Козле. Онда имав една екскурзија у Кисела вода, па уште една у Кисела вода на друга локација. Затим имав епизода у Карпуш... 3 ваљда, на задња 19ка у зградите, па од таму у Аеродром. Па од Аеродрум у друг стан у Аеродром, у зелените и од таму, скроооооз на другиот крај на градот... после “Џорче“ у notorious маалото... Даме Груев :) Од таму се станционирам во Буњаковец. Одисејата сега за сега стои тука... за натаму, зависи од вас... (како не)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Досега во овие 16 години сум променила 3 места на живеење. Ама секогаш сум живеела во иста општина - Аеродром. Многу убаво место за живеење, многу луѓе, многу забава. Прво живеев на Коста Новаковиќ, оние црвените згради карши Три Бисери, после у зелените згради карши Бисер а сега блиску до железничка. Возови не ми сметаат не се секирајте...Имам луди комшии ама ако, не е на одмет да мавнеш сеир одвреме навреме (мислам на онаа комшика што константно се дере), или да денсаш малце (заради гласната музика на онаа одозгора)...
Поздрав до 10101 што ја отворил темата, глеам и он е од Аеродром...
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Прво живеев во Тафталиџе, па се преселив во Топанско. Не мрдам од тука, освен ако не ме даде татко ми за некој.:icon_lol:

Поточно, веднаш до мини-центарот на Топанско (кај што е Тинексот), позади кулите. Зградата ми е во Г форма, нема утка.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom