Од какви мажи/жени бегате?

Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.719
Поени од реакции
2.074
Од жени кои не знаат шо сакаат со себе, час ова, час она.. Ееј 20 години имаш, немаш план пред себе шо сакаш у живото, шо сакаш да оствареш..Бем ти бесцелни луѓе.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Od tie mazi koi ke ja razbudat zenata pa ke izbegaat, od tie sto se lupaat vo gradi, od cicii, od lazgovci i cvikatori,od tie koi ne znaat sto so sebe, od samosozaluvaci, od mrzlivci, od tie koi ne znaat da ljubat.
WoW pa ti site mazi ovde si gi nabrojala, zarem ima maz sto nema barem edna od ovie osobini nabrojani vo tvojot post !
Prirodata e surova mazite se ednostavno krajno neidealni, a zenite se stvarno site do edna 100% idealni vo sekoj mozen segment WoW :X3:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.838
Не мислев да ве навредам.
И секој шо шиба со коли и мотори во град е сељак.
Башка тоа дека бед бојс биле тие шо возеле бесни коли и биле похрабри не го кажав јас.:pos: Една погоре направи таква поделба.
Не нè навреди, уживај. Лошо се изрази, бидејќи "бесно возење коли" и "возење бесни коли", не е баш исто. Бесна кола т.е добра, брза кола, може секој да вози, но не значи дека е сељак од Припор кој дрифта на кружен тек, и свири кога поминува покрај јака пичка, додека во меѓувреме од внатре ечи канцерогено шабанско срање.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Не нè навреди, уживај. Лошо се изрази, бидејќи "бесно возење коли" и "возење бесни коли", не е баш исто. Бесна кола т.е добра, брза кола, може секој да вози, но не значи дека е сељак од Припор кој дрифта на кружен тек, и свири кога поминува покрај јака пичка, додека во меѓувреме од внатре ечи канцерогено шабанско срање.
Јасно ми е, само ја следев аналогијата на логиката на поделбата на гуд боуд и бед од погоре.
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Бегам од уфилмани wannabe хипстери, самопрогласени филозофи (нешто у смисла ја имам своја идеологија и стил, ти не ме капираш мене пер, а уствари ни сам не се укапирал што сака пошто таквите фејк ликови можеш да ги провалиш од неколку реда муабет) од напорни што не прифаќаат одбивање, од глупи, од gossip buddies...
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
WoW pa ti site mazi ovde si gi nabrojala, zarem ima maz sto nema barem edna od ovie osobini nabrojani vo tvojot post !
Prirodata e surova mazite se ednostavno krajno neidealni, a zenite se stvarno site do edna 100% idealni vo sekoj mozen segment WoW :X3:
Ha ha ha ti si golem zenoljubec pa site zeni gi gledas kako 100% idealni vo sekoj mozen pogled. Ne gi simnuvaj rozevite ocila dur ne se ozenis.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Од жени што пушат цигари, дефинитивно!
Ете то не можам да го смислам кај жена...

Се разбира дека има посериозни особини кои ги избегнувам кај жена, али сега ова со цигариве ми текна ете, пошо најбрзо ми паѓаат на та бариера. ;)
 
Последно уредено:

InStealth

Лабаво лавабо
Член од
10 февруари 2015
Мислења
221
Поени од реакции
560
Јас не бегам од никого а и немав некој голем избор до сега :) А за бед/гуд бој не можам да коментирам бидејќи оние што за мене се бед бојс за други се скроз ок.Мене тој бед бој психички да ме малтретира не би го толерирала, но познавам ситуации каде тоа за девојката воопшто не е проблем.За неа кој знае што значи бед бој..Прво дефинирајте ми што е бед/гуд бој па ќе праиме муабет
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Глуп сум.

Sakam da imam nekoj silen, aroganten,nasilen, ljubomoren, agresiven koj ke saka sekogas da e po negovo.“ - izvadok od dnevniceto.
E ovie se fraeri, hrabri. A fraerite bea bad boys?
Da, samo nejze primerot so vozenjeto i bese glup.
Bad guy e dominanten maz.
Good guy e obratnoto.
 
D

Daedalus

Гостин
Јас не бегам од никого а и немав некој голем избор до сега :) А за бед/гуд бој не можам да коментирам бидејќи оние што за мене се бед бојс за други се скроз ок.Мене тој бед бој психички да ме малтретира не би го толерирала, но познавам ситуации каде тоа за девојката воопшто не е проблем.За неа кој знае што значи бед бој..Прво дефинирајте ми што е бед/гуд бој па ќе праиме муабет
Бед бој е згоден лик, богат, со можност да ја кова која сака ама со вкус! Он го одбира најдоброто, освен повремено кога сака да има забава со лесни девојки. Бед бојс имаат доволно пари (што секако ги добиле од убивање на други бед бојс и бед бизниси) и можат да си приуштат авантури во дивината како рипање у водопади, борење со диви животни и спасување на села од терористички напади. Исто така, бед бојс патуваат многу. Од Тибет и филозофирање со ламите до разговор за матриксот со Кредо Мутва пошто се сестрани луѓе и сакаат ем авантура, ем да читаат филозофија и наука. Овие бед бојс изгледаат убаво, со сикс пек и сите тие срања, ова не ни мора да се спомнува. Ја на пример, да не се фалам, сум реално бед бој. И искрено кога те читам иако пребирлив, наоѓам нешто похотно у твоите зборови. Те молам, кога ќе дојдеш у Македонија, да се видиме. (све на моја сметка ќе ти иде, од смештај до јадење, шопинг итн..).
Пиши пп.
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Da, samo nejze primerot so vozenjeto i bese glup.
Bad guy e dominanten maz.
Good guy e obratnoto.
Тоа ти може да сметаш дека е глуп пример пошто не си информирана а тоа е оптшо прифатено толкување за бед бој, еден од примерите е и возење бесни коли како што наведов ете некој го спомна и Џејмс Дин, баш он е познат по ник нејм бед бој, за кој што знаеме дека бил љубител на возење на брзи коли и сл. Само што грув тотално ја измести мојата поента од контекст и почна да ги споредува таквите со сељаци од Припор :icon_lol:[DOUBLEPOST=1462483856][/DOUBLEPOST]
Јас не бегам од никого а и немав некој голем избор до сега :) А за бед/гуд бој не можам да коментирам бидејќи оние што за мене се бед бојс за други се скроз ок.Мене тој бед бој психички да ме малтретира не би го толерирала, но познавам ситуации каде тоа за девојката воопшто не е проблем.За неа кој знае што значи бед бој..Прво дефинирајте ми што е бед/гуд бој па ќе праиме муабет
Бед бој е самоуверен и доминантен и со таквиот став остава впечаток на авантуристички ориентиран и независен дечко кој што прави што сака и кога сака и знае како тоа да го прави, углавном почитуван е во социјалното опкружување и најчесто е и лидер. Тоа би било накратко а примерите за авантуристичките подвизи и изложување на ризици кои што се типични за таквиот тип на дечки се многубројни.
 
Последно уредено:
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Тоа ти може да сметаш дека е глуп пример пошто не си информирана а тоа е оптшо прифатено толкување за бед бој, еден од примерите е и возење бесни коли како што наведов ете некој го спомна и Џејмс Дин, баш он е познат по ник нејм бед бој, за кој што знаеме дека бил љубител на возење на брзи коли и сл. Само што грув тотално ја измести мојата поента од контекст и почна да ги споредува таквите со сељаци од Припор :icon_lol:[DOUBLEPOST=1462483856][/DOUBLEPOST]
Бед бој е самоуверен и доминантен и со таквиот став остава впечаток на авантуристички ориентиран и независен дечко кој што прави што сака и кога сака и знае како тоа да го прави, углавном почитуван е во социјалното опкружување и најчесто е и лидер. Тоа би било накратко а примерите за авантуристичките подвизи и изложување на ризици кои што се типични за таквиот тип на дечки се многубројни.
Dobro be haha :-D
Ama deka ti bese glup primerot - glup ti bese.
Paul Walker ne bese bad guy posto vozese besno, nego posto karakterot mu bese kao tough guy. Dominanten.
Istoto se desava i so Ethan vo Mission Impossible, James Bond, Jason - Transporter, ne e rizikot so go prezemaat (se dzitkaat od 10ti sprat i prezivuva lol) nego karakterot nivni sto sezapnal da go pobedi negativecot vo filmot, makar i rizikuval i se dzitnal od 10ti kat :-D
Nemoj da se ljutis pa i ti odma :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom