Од какви мажи/жени бегате?

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Не знам ти како ја дефинираш храброста еве кажи мислење, храброст е да се соочиш со нешто ризично.
У голем процент храброста се смета за позитивна одлика но не значи дека ако некој е храбар за одредена ствар дека тоа е паметна одлука да ја реализира таа ствар или обратно.
Но чив ризик?
Ако мислиш дека некое маже е храбро што вози 160 на автомобил, но нема муда да и` раскине на цура туку ја остава на игнор тоа ли е храброст? Иако едното со другото нема допирна точка.
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Но чив ризик?
Ако мислиш дека некое маже е храбро што вози 160 на автомобил, но нема муда да и` раскине на цура туку ја остава на игнор тоа ли е храброст? Иако едното со другото нема допирна точка.
A кој спомна ставање на игнор, збориме општо за тоа што е храброст, а тоа е соочување со ризици, опасност и сл.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
A кој спомна ставање на игнор, збориме општо за тоа што е храброст, а тоа е соочување со ризици, опасност и сл.
Затоа поставив прашање - храброст за што?
Пошто тематикава е ЉиС, оној кој шиба со 200 на саат е исто толку храбар колку и фикус од човек, ако и двата не можат да соберат 1 и 1 да си го средат својот љубовен живот.
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Поентата на муабетот ми е дека bad boy не се бед у буквална смисла и не ја третираат лошо девојката како што сметате, само што терминот е попознат како bad па затоа обично така го толкуваат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Љубоморно-посесивни. Јавувања од типот кај си, со кого си, што правиш ми креваат притисок. Ниту ги поставувам, ниту сакам да ми ги поставуваат. За се` друго се наоѓа компромис.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Od tie mazi koi ke ja razbudat zenata pa ke izbegaat, od tie sto se lupaat vo gradi, od cicii, od lazgovci i cvikatori,od tie koi ne znaat sto so sebe, od samosozaluvaci, od mrzlivci, od tie koi ne znaat da ljubat.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Незнам од какви жени би сакал да бегам, но јас сум сигурен дека сум оној тип од кој бегаат сите жени, вклучително и мажи
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Ne, ne se razbirate posto ili si glup/a ili glumis ludilo deka ne razbiras so saka da kaze.

on:
Od obleka, do pozadinata na mobilniot, do toa deka glasaat za vmro.
кај те спопаднале? хахахахаа, лоша среќа.


во однос на темата:

Бегам од недораснати и недозреани (без разлика на годините). Ако не знае што сака од себе си тогаш пред сè има голем проблем за себа, а потоа тој проблем го прави и мој.
Измина најверојатно времето кога ќе сретнеш некој кој не мора да љубомори, не мора да бара неостварливи работи, да си го гледа рајатот - како својот така и твојот мир. Луѓето одамна заборавија што е тоа компромис и не замарање со туѓи животи, следствено... кога тогаш некој ќе ти се замеша во манџа и ако немаш покрај тебе човек полн со разбирање и кој го гледа единствено својот и твојот светоглед тогаш работите одат у курац.
Генерално сите си имаме мани, кој повеќе кој помалку, но најповеќе смета кога ќе видиш некое женско на свои 20 и кусур што не знае каде во животот и што од него...
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Поентата на муабетот ми е дека bad boy не се бед у буквална смисла и не ја третираат лошо девојката како што сметате, само што терминот е попознат како bad па затоа обично така го толкуваат.
У реду е те сфативме. Мојата поента со образованието беше друга, што очигледно цитираше колку да се најдеш во муабет.
Бесни коли и мотори најчесто возат тие од Припор и сл. и слободно ќе речам дека бед бој е еуфемизам за сељак.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.839
Бесни коли и мотори најчесто возат тие од Припор и сл. и слободно ќе речам дека бед бој е еуфемизам за сељак.
А гуд бојс што возат најчесто, Југо? Или точак фураат?
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
А гуд бојс што возат најчесто, Југо? Или точак фураат?
Џејмс Дин беше сељак според тебе?
Не мислев да ве навредам.
И секој шо шиба со коли и мотори во град е сељак.
Башка тоа дека бед бојс биле тие шо возеле бесни коли и биле похрабри не го кажав јас.:pos: Една погоре направи таква поделба.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Не мислев да ве навредам.
И секој шо шиба со коли и мотори во град е сељак.
Башка тоа дека бед бојс биле тие шо возеле бесни коли и биле похрабри не го кажав јас.:pos: Една погоре направи таква поделба.
Не бе, таман работа. За мене претставува пиетет кога некој ќе ме нарече сељак откако ќе го испрскам со вода ко ќе прошибам покрај него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom