Од каде да купам торта?

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
аха и добри коефициенти има :pos:

Шала на страна шо ја фурате таа Канела толку,ко само они торти да праат
Пер не заебаај. Еднаш пробај и ке видиш шо е слаткара.

Канела рулз
 

M*O*N*A

~*Kitekatus*~
Член од
20 јуни 2007
Мислења
99
Поени од реакции
31
“Кувертира“, ? Кувертира? :nerv:
Мора да си грешка. Сакаш да кажеш Канела?

:pos:
Јас кажав токму она што сакав да кажам.
А Канела не е единствена слаткара во градов,иако морам да признаам дека се вбројува мегу најдобрите.

Што се однесува до "Kувертира",кој пробал торта од кај нив,знае за што зборувам.Чудно име избрале да и стаат на слаткарава,ама тортите им се Мх Мх Мх....феноменални
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Јас кажав токму она што сакав да кажам.
А Канела не е единствена слаткара во градов,иако морам да признаам дека се вбројува мегу најдобрите.

Што се однесува до "Kувертира",кој пробал торта од кај нив,знае за што зборувам.Чудно име избрале да и стаат на слаткарава,ама тортите им се Мх Мх Мх....феноменални
Еј се шегував. Баш заради тоа што сите ја спомнувaт Канела. Не се ни цитираа лугето.:pos:
 

M*O*N*A

~*Kitekatus*~
Член од
20 јуни 2007
Мислења
99
Поени од реакции
31
Ок, sorry мала збунка настана.Се изнервирав малце што сите се запнале за Канела.
Смир може? :smir:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
А за некои супер домакинки, а за нас, барем да ни се пријаде еве слики од торти, па ако некој направи, нека вика!
 

Attachments

Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Се знае канела чокоаладна...перверзии
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
да не отварам нова тема...

пош ми е роденден скоро а мама е у хаос така да тешко дека од неа ќе дочекам торта у која слаткара би можела да најдам чоколадна торта... да не е декорирана со локум и марципани и такви бла бла ствари... со мн малку ореви.... повеќе фил... и се разбира да е убава... некако не ми се ака низ скопјево без компас... дајте помош...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
да не отварам нова тема...

пош ми е роденден скоро а мама е у хаос така да тешко дека од неа ќе дочекам торта у која слаткара би можела да најдам чоколадна торта... да не е декорирана со локум и марципани и такви бла бла ствари... со мн малку ореви.... повеќе фил... и се разбира да е убава... некако не ми се ака низ скопјево без компас... дајте помош...
Дојди пред Вардар Мебел во Дебар Маало, а претходно извести ме и ќе те однесам до слаткара една.:)
 

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
јави се во Перфето, нарачајси лешник торта и ке си завршиш работа. Тортите се совршенство, бољи се и од најдобрата домашна. Само што ова функционира по принципот нарачуваш па земаш, нема готови.
А можеш и влашка од Моцарт само се малку поскапи ( во Перфето една штека е 450-500, а по другиве од 700-900)

п.с. ако сакас тел. бр. од перфето ке ти пишам.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
јави се во Перфето, нарачајси лешник торта и ке си завршиш работа. Тортите се совршенство, бољи се и од најдобрата домашна. Само што ова функционира по принципот нарачуваш па земаш, нема готови.
А можеш и влашка од Моцарт само се малку поскапи ( во Перфето една штека е 450-500, а по другиве од 700-900)

п.с. ако сакас тел. бр. од перфето ке ти пишам.
ај пиши број.:nesvest:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
262
Поени од реакции
4
од Канела секако тортите се супер..али Влашка торта од Романса :ija: :eek:lee:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Zavisi kaj zivejs.Jas bi ti preporacala Kanela po pora4ka ke ti naprat torta.Uf da si imav sea edna mi e maka da izlezam po zeskovo da odam da si kasnam edno kola4e vo kanela:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom