Од каде да купам торта?

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од duffy_f, 15 март 2008.

 1. duffy_f

  duffy_f денес те сакам повеќе од вчера

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  353
  Допаѓања:
  12
  Јас сум гоолем љубител на слатки работи.И сега имам една тешка задача а не знам како да се решам.Треба да купам торта за мојата венчавка.Може ли да ми кажете какво е вашето искуство со слаткарниците во Скопје?Каде прават вкусни торти но и добро да изгледаат?

  П.С Фала ви и ви ветувам дека ви делам по едно парче :pos2:
   
 2. StormRage

  StormRage Веома Опасна Фигура

  Член од:
  9 јануари 2008
  Мислења:
  5.804
  Допаѓања:
  4.538
  од слаткара се разбира
   
 3. Ece

  Ece *Sunshine*

  Член од:
  7 јули 2006
  Мислења:
  2.571
  Допаѓања:
  46
  Јас ќе ти ја препорачам Канела. Таму мислам дека имаат торти за сечиј вкус. Има од убави торти на изглед, до убави на вкус, но има торти и со двата квалитети, се разбира. :icon_mrgr
   
 4. Маца_мк

  Маца_мк ♫♥good girl gone bad♥♫

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  6.421
  Допаѓања:
  463
  можеш во Canella, навистина прават преубави торти,и вкусни и убави на изглед
   
 5. Vnuce

  Vnuce http://abix.mk

  Член од:
  20 март 2006
  Мислења:
  2.602
  Допаѓања:
  217
  Последна торта од која што се воодушевив е чоколадната во Палма... мхххх мххх мхх...
  Малку е поскапа од Канела и сличните.. но... вреди...
   
 6. Маwечко

  Маwечко

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  6.776
  Допаѓања:
  314
  Од Романса, нова слаткара во Дебар Маало ( до Хедис маркетот ), ептен сочно изгледаат тортите... штета што не јадам торта.:)
   
 7. Bratot

  Bratot Стоик и Машкртник!

  Член од:
  27 јануари 2007
  Мислења:
  17.089
  Допаѓања:
  4.395
  Ok, osven CANELLA bi ti preporacal i slatkarnica GRIJAZ vo Kapistec pozadi Domot za siraci.

  Oni se specijalizirani za takvi prigodi kako tvojata.
   
 8. Маца_мк

  Маца_мк ♫♥good girl gone bad♥♫

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  6.421
  Допаѓања:
  463
  не ми текнуваше на името:) да, они се специјализирани за такви торти
   
 9. Bratot

  Bratot Стоик и Машкртник!

  Член од:
  27 јануари 2007
  Мислења:
  17.089
  Допаѓања:
  4.395
  Кој си е по слатките ... си знае.. :icon_bigg

  Гријаж Козара 39, Скопје , (02)3176180
   
 10. Станоја

  Станоја The Patriot

  Член од:
  31 јануари 2008
  Мислења:
  1.322
  Допаѓања:
  29
  slatkarnica balkan progres kicevo:pos2:
   
 11. Мишелинка

  Мишелинка расол

  Член од:
  19 мај 2006
  Мислења:
  3.451
  Допаѓања:
  379
  Кај Џино. Поскапи од останатите - ама проклето неверојатно добри:)
   
 12. Mädchen

  Mädchen Smile

  Член од:
  31 мај 2006
  Мислења:
  1.571
  Допаѓања:
  37
  Канела и Палма..преубај торти има таму.
   
 13. влатко

  влатко

  Член од:
  29 јули 2005
  Мислења:
  2.981
  Допаѓања:
  175
  Во Стела има добри торти, али прилично скапи.
   
 14. ^DoKtOrIcA^

  ^DoKtOrIcA^

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  5
  Канела има многу добри торти не се малку поскапи, а по пристапни и со добар вкус и одличен изглед има во Ваташа кај Пинтија, јас купив од таму кога бев кума
   
 15. Xak

  Xak

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  2.605
  Допаѓања:
  461
  Romansa se epten dobri, isto taka i Gino i Kanela.
   

Сподели преку: