Од каде да земам најефтино патничко осигурување?

Член од
8 април 2008
Мислења
6.356
Поени од реакции
622
за колку дена па толку шо ти прави разлика?
 
P

Princ

Гостин
Јас извадив од Еуролинк Осигурување. Цената беше 1 евро за 1 осигуран ден мислам.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.167
0.5 евра од ден е за цел свет во Сава Табак, 0.7 со покриен багаж.. За Бугарија и Грција се 300 денари, годишни со 30 дена покритие.
 
M

macgowan

Гостин
Sekade e skoro istata cena taka da samo vidi sto ti treba,dali za denovi ili za pogolemo pokritie vo tekot na edna godina.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
И мене ми треба информација за ова. Одам на Егзит, 7 дена и сакам да извадам осигурување, но немам искуство со ова, па ме интересира некоја сугестија околу ова: кое е најдобро, не е скапо и сл.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
305
Јас би можел да ви изработам. Како осигурителен брокер, соработувам со сите подобри осигурителни компании, па би ја добиле најдобрата варијанта во однос на потребите - со помалку/повеќе покриени ризици, пократко/подолго време и слично. Пишете ПП за се што ве интересира, како секој посебно би добил понуда според желбите и потребите :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.666
Поени од реакции
1.022
Кроација осигурување и Еуролинк се ефтини ептен. Знам дека беше симболична цена од околу 300 денари за 10 дена
 
C

cige

Гостин
Winer е 305 денари за 10 дена. Од таму вадам секоја година за на одмор.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Da i nedaj boze steta da imas , togas da vidam dali vednas ke ti platat .
Па веднаш никој не плаќа, си има процедура да да се утврди дали тоа осигурување што си го купил покрива тоа што ти се десило. Затоа треба да каже некој што го искористил, посебно од медицински причини. Инаку ФЗЗ на РМ има склучено договори со неколку држави и треба да се извадат некои документи пред патувањето или деловниот престој.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.945
Поени од реакции
5.620
QBE Macedonia, поранешни ДОС,ЗООИЛ Македонија најстабилни се до ден денес.
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.735
Поени од реакции
759
Па веднаш никој не плаќа, си има процедура да да се утврди дали тоа осигурување што си го купил покрива тоа што ти се десило. Затоа треба да каже некој што го искористил, посебно од медицински причини. Инаку ФЗЗ на РМ има склучено договори со неколку држави и треба да се извадат некои документи пред патувањето или деловниот престој.
Sekoja kompanija koga izdava bilo kakva polisa dolzna e so polisata da mu dade i uslovi taka da se znae tocno od sto pokriva , a od sto ne osiguruvanjeto ... Procedurata za likvidacija t.e isplata na steta e 15 dena sto e i zakonska regulativa ... Znaci stetata se isplakja posle 15 dena otkako ke se pribavi celokupnata potrebna dokumentacija zatoa eden sovet od mene do site vas , dokolku vi se desi nesto nedaj boze site dokumenti da si gi cuvate od recepti za lekovi , do lekarski izvestaj i obavezno smetki za troaoci ili fiskalni smetki .[DOUBLEPOST=1406060103][/DOUBLEPOST]
QBE Macedonia, поранешни ДОС,ЗООИЛ Македонија најстабилни се до ден денес.
OSIGURUVANJE MAKEDONIJA se vika sega QBE Makedonija otide vo zaborav isto kako i drzavniot osiguritelen zavod ili DOZ kako sto site go znaat .
 
На врв Bottom