Од збор - реченица

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од pozdrav eden topol, 14 јуни 2019.

 1. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol

  Член од:
  3 мај 2019
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  242
  Мислам дека нема ваква игра на форумов:)

  Правилата се следни:
  Членот кажува еден збор а наредниот член треба да направи реченица од толку збора колку што има букви.
  пр. ДОЖД

  Дедо Орце Жнее Денес.

  Интересна игра која понекогаш неможе да има логичка содржина;)

  Почнувам со зборот..

  КАЈГАНА
   
 2. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  2.154
  Допаѓања:
  1.546
  На тебе стварно ти е ДОСАДНО бога ти!
   
 3. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol

  Член од:
  3 мај 2019
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  242
  Грешка..треба од зборот кајгана да составиш реченица, ајде обиди се да те видам:)
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.823
  Допаѓања:
  4.236
  Кога Аце Јаде Гибаница Ана Нуди Ајран ! :D

  продолжи со зборот КРАДЕЦ !
   
  На Ska Maniac, teneke и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 5. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol

  Член од:
  3 мај 2019
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  242
  Кога Рибар Аманет Дава Ете Циркус

  Карфиол
   
 6. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  2.154
  Допаѓања:
  1.546
  Може, ама и брокула ;)
  Едит: Може и молковце де...
   
  Последно уредено: 14 јуни 2019
 7. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.823
  Допаѓања:
  4.236
  Како Ајншатјн Релативност Физичар Идол Опасна Личност !

  СЛАМКА !
   
  На shutrak му/ѝ се допаѓа ова.
 8. shutrak

  shutrak opsenar

  Член од:
  3 јуни 2011
  Мислења:
  19.599
  Допаѓања:
  13.280
  ,,,So Lejka Ako Mozhesh Kopaj Aronija,,,
  ,,,SUTLIJASH,,,
   
  На bijons и pozdrav eden topol им се допаѓа ова.
 9. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol

  Член од:
  3 мај 2019
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  242
  Секое утро трчаме Ленче и јас, ајде Шутрак!
  Шофер
   
 10. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.823
  Допаѓања:
  4.236
  Што Опасен Фраер Е Рон !
  Кајмакчалан! :D
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol

  Член од:
  3 мај 2019
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  242
  Какви аматери ја местат антената, копуци, чекав април, летово аман наместија.

  Форум
   
  На bijons му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.823
  Допаѓања:
  4.236
  Филџан Од Румов Ум Мати ! :pijani:
  Бубулица!
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 13. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol

  Член од:
  3 мај 2019
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  242
  Бијонсе убавица била, убо лице и црти ангелски.


  Кокошки
   
  На brnjomkd му/ѝ се допаѓа ова.
 14. brnjomkd

  brnjomkd kobra

  Член од:
  23 ноември 2017
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  33
  како орел како овес шапшал кумановски истрча

  гравитација
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  2.154
  Допаѓања:
  1.546
  Ти Си Жива Кокошка :D Ја го шутрак иначе :)
   

Сподели преку: