Од денес, нов лист во мојов живот!

Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Ретко вртам, ама штом свртам...капитално е;)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Mojot zivot ne e kniga pa da vrtam nov list. Knigite se sveti nesta i ne treba da gi pipate :P
Jas koga ,, vrtam nova stranica vo zivotot '' e togas koga vitkam mastrafica, a ne zavrsuvam vo stanica.
Adios from adis abeba.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Секогаш постои можноста да станеч подобар човек или онаков каков што мислиш дека треба да бидеш, тоа го сфатив и го применив.
Едноставно доста ми беше од сите подли крвопијци чија единствена цел е да прегазат се околу себе за да можат да бидат среќни, и нивните лигушења од типот "фала ти ова никогаш нема да ти го заборавам, Секогаш ќе бидам тука за тебе" и слични срања..
епа на се му иде крајот, па и таа страница се испиша со непотребни глупости,
а на оваа новата тешко дека ќе трпам такви секакви глупости.
Од сега нема веќе лижење и умилкување, сега гаѓам со острзци, ако го здоболи некого му велам -Жалам ама за еден да стане мора некој да падне!
Тоа е мојата нова тактика,
газам све!!!!!!!!
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Баш денес свртив нов лист кој го имам „вртено“ не знам и јас колку пати веќе . Ги откажувам цигарите...
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Вртете листови колку сакате... они се вртат, писателот останува ист. А листовите без него се само празни листови нели ..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.019
Вртете листови колку сакате... они се вртат, писателот останува ист. А листовите без него се само празни листови нели ..
Се се менува, па дури и писателот, само малку поспоро..
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
18
Ех камелеони мои мили, да имавте толкава контрола врз вашиот живот, немаше да бидете волку мизерни. Нема такво нешто како вртење нов лист. Ничиј живот не е јасно и свесно сегментиран, било да се работи за карактер, односи или навики. Промените доаѓаат бавно, флуидно, блиското несакано минато се влече зад нас како осакатено куче, а потоа бавно го снемува...како осакатено куче. Но ги има и оние кои постојано вртат нови листови, а иронијата во самото тоа е бесценета.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Не свртев нов лист, новиот лист ме сврте мене. o_O
 
S

Shaman

Гостин
Ех камелеони мои мили, да имавте толкава контрола врз вашиот живот, немаше да бидете волку мизерни. Нема такво нешто како вртење нов лист. Ничиј живот не е јасно и свесно сегментиран, било да се работи за карактер, односи или навики. Промените доаѓаат бавно, флуидно, блиското несакано минато се влече зад нас како осакатено куче, а потоа бавно го снемува...како осакатено куче. Но ги има и оние кои постојано вртат нови листови, а иронијата во самото тоа е бесценета.
to tebe taka ti se cini moze zaso se setas okolu zgrada na +45 na pladne.
kaci se vo avion, preletaj 3,4,5000km i ke vidis so e nov list. so novi lugje.
nova okolina.
od tvojov post moze samo da se zakluci deka ili imas zelba da studiras na filozofski,
ili si studiral pa i od tamu te klocnale.
mislam so poise da se rece za nekoj so kenja na forum za smislata na zivotot,
koga site okolu nego se zaebavaat. (n)
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
18
to tebe taka ti se cini moze zaso se setas okolu zgrada na +45 na pladne.
kaci se vo avion, preletaj 3,4,5000km i ke vidis so e nov list. so novi lugje.
nova okolina.
od tvojov post moze samo da se zakluci deka ili imas zelba da studiras na filozofski,
ili si studiral pa i od tamu te klocnale.
mislam so poise da se rece za nekoj so kenja na forum za smislata na zivotot,
koga site okolu nego se zaebavaat. (n)
Искрено, не ми се верува дека те удостојувам со одговор само за да кажам дека не гледам темава да е во подфорумот хумор, а ќе се воздржам од конечен суд околу тоа дали студираш на конобарски или камионџиски.
 
S

Shaman

Гостин
Искрено, не ми се верува дека те удостојувам со одговор само за да кажам дека не гледам темава да е во подфорумот хумор, а ќе се воздржам од конечен суд околу тоа дали студираш на конобарски или камионџиски.
na dvata sum paralelno. i milo mi e so i na dvata nema predmet na koj ti imas doktorirano.
"kuropecanje i prodavanje pamet po forumi". :pos:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
жено затвори прозор,многу брзо ми се вртат листовите,
колку пати сум рекол од утре НОВ ЛИСТ,
повеќе не им носам за јадење на децана и внуците,нека му ја мислат сами,оти кога се мажеа на прашањето од што ќе живеете не работите --ми велеа :од љубов ќе живееме.
Ама пусти останал и лист и судбина,никако да се сврти на поарно и
а се разбудам правец Кам Маркет и по старо носи за јадење-мој се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom