Одмор во Охрид

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
20210818_095654.jpg
Пошо серверот е конзервативен и ме дупи, ова е еднина слика што може да постам.
Бев скорешно во Дувало, во селото Косел. За не или дез информираните, Дувало представува локал каде што има неколку вулкански фумароли, издувни вентили на сулфур диоксид гас и во овој редок случај, и CO2. Наспоти популарните верувања, ова не е вулкан, бидејќи ниту почвата ниту формата на околијта представува било каков тип на вулканска купа. Зошто е така не знам. За тие што ги интересираат вакви куриозитети(геолошки и природни) вреди да се посети...оти...заради...ебанава пандемија...не може да се посети прав вулкан...
У било кој случај, посетителите ги очекува краток пат (стотина метри) од магистралата кон неколку отвори на страна на брдо. Впечатлива е миризбата, која од далеку подсеќа на варени јајца, а од блиско смрди на грав со пиперка и кромид(барем моја интерпретација).
 
Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
Здраво дечки, некој да ми каже како е во Охрид сега со овие мерки за невакцинирани. Знам дека во кафиќи дискотеки не може, но што е со плажите, дали пуштаат без вакцина, и како е моментално во охрид, има ли туристи сл. Ви благодарам
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.418
Поени од реакции
4.249
Здраво дечки, некој да ми каже како е во Охрид сега со овие мерки за невакцинирани. Знам дека во кафиќи дискотеки не може, но што е со плажите, дали пуштаат без вакцина, и како е моментално во охрид, има ли туристи сл. Ви благодарам
Препуно пред 4 дена
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.914
Поени од реакции
12.402
Здраво дечки, некој да ми каже како е во Охрид сега со овие мерки за невакцинирани. Знам дека во кафиќи дискотеки не може, но што е со плажите, дали пуштаат без вакцина, и како е моментално во охрид, има ли туристи сл. Ви благодарам
На плажа може и невакциниран, доколку плажата има кафич за да седнеш во истиот ти треба сертификат. Со туристи уште е полно.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
177
Поени од реакции
182
Прегледај го приврзокот 304294
Пошо серверот е конзервативен и ме дупи, ова е еднина слика што може да постам.
Бев скорешно во Дувало, во селото Косел. За не или дез информираните, Дувало представува локал каде што има неколку вулкански фумароли, издувни вентили на сулфур диоксид гас и во овој редок случај, и CO2. Наспоти популарните верувања, ова не е вулкан, бидејќи ниту почвата ниту формата на околијта представува било каков тип на вулканска купа. Зошто е така не знам. За тие што ги интересираат вакви куриозитети(геолошки и природни) вреди да се посети...оти...заради...ебанава пандемија...не може да се посети прав вулкан...
У било кој случај, посетителите ги очекува краток пат (стотина метри) од магистралата кон неколку отвори на страна на брдо. Впечатлива е миризбата, која од далеку подсеќа на варени јајца, а од блиско смрди на грав со пиперка и кромид(барем моја интерпретација).
Ваму се оди на арома терапија, а по ново да видиш дали си корона позитивен.
 
Член од
7 јули 2022
Мислења
4
Поени од реакции
0
Јас минатата година бев во оваа вила.
https://kuhinje-erjavec.si/
Добив соба со поглед на езеро и убав балкон. Вилата е нова, добро е опремена со хигиена на високо ниво. Едниствено што за разлика од хотелите за доручек ќе треба сами да се снаоѓате. Плаќавме по 25 евра за двајца или 12,5 евра од човек. Што ќе рече 200 евра за 4 особи и 4 ноќевања.
Во секој случај на https://www.shopsy.rs/ има огромна понуда и можеш да го најдеш онаа што го бараш.
а не ебеше мнозинството...Во Македонија сме мнозинство, а не ебе малцинството...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom