Оглас за работа во Штип - компанија за транскрипции.

Член од
16 јуни 2009
Мислења
91
Поени од реакции
62
Нов Старт-ап во штип ќе започнеме со работа во текот на следниот месец. : ) Работиме со транскрипции, преводи, пруфридинг и слични услуги.

Потребни Квалификации:

- Одличен Англиски.
- Typing speed од минимум 60-70 збора испишани во минута(WPM), а супер би било и луѓе што се многу подобри од тој минимум.
- Добар слух.
- Човек со интегритет и професионалност.
Не е потребно претходно работно искутство, тренинг 2 недели. Можности и за пракса доколку не ја исполнувате брзината на пишување и сакате да стекнете искуство.

Плата - за почеток нема да е многу висока околу 11-12 илјади месечно само што започнуваме, но за луѓе кои се заинтересирани за кариера и напредок, ќе има огромна можност да напредуваат и дури да имаат покачување секој месец и бонуси. Исто така една од побитните работи е луѓе кои сакаат постојано да учат и да стекнуваат нови вештини, бидејќи само така би можеле да напредуваме. : )

Доколку е некој заинтересиран може да ме исконтактира во порака овде. Местото се наоѓа во Штип во центарот позади трговски кај Тату студиото на Митко и кафичот Попај, позади во зградата.

За почеток барам 2ца работници во 2 смени од 6-14 и од 14-22.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Пишувам некаде околу 80 збора во минута и после 10 минути чуствувм психички замор.Можам да замислам само како би било да работиш 8 часа со тоа ниво.Ќе се мрдниш од пеметот,кога ќе си одиш од работа кола ќе те изгази од што ќе ти биде шашма мозокот и нема да знаеш на кај тераш.
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
91
Поени од реакции
62
Има краток период потребен за привикнување, потоа е боза лесно. : )
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Ne znam za drugite gradovi, ama za stip toa e bedna plata i tesko ke najdete nekoj so takva kvalifikacija da raboti za tie pari.
Mozebi od okolnite gradovi kade platite se poslabi ke ima zainteresirani.
Sepak, srekjen pocetok i daj boze da najdete toa sto go barate.
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
91
Поени од реакции
62
ќе има огромна можност да напредуваат и дури да имаат покачување секој месец и бонуси.
: ) Повеќето немаат искуство, и немаат работено со ова, додека стекнат темпо ќе им треба време, така да со секој напредок ќе има покачување, во никој случај нема да остане на тоа за луѓе кои се квалитетни. : )
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Нов Старт-ап во штип ќе започнеме со работа во текот на следниот месец. : ) Работиме со транскрипции, преводи, пруфридинг и слични услуги.

Потребни Квалификации:

- Одличен Англиски.
- Typing speed од минимум 60-70 збора испишани во минута(WPM), а супер би било и луѓе што се многу подобри од тој минимум.
- Добар слух.
- Човек со интегритет и професионалност.
Не е потребно претходно работно искутство, тренинг 2 недели. Можности и за пракса доколку не ја исполнувате брзината на пишување и сакате да стекнете искуство.

Плата - за почеток нема да е многу висока околу 11-12 илјади месечно само што започнуваме, но за луѓе кои се заинтересирани за кариера и напредок, ќе има огромна можност да напредуваат и дури да имаат покачување секој месец и бонуси. Исто така една од побитните работи е луѓе кои сакаат постојано да учат и да стекнуваат нови вештини, бидејќи само така би можеле да напредуваме. : )

Доколку е некој заинтересиран може да ме исконтактира во порака овде. Местото се наоѓа во Штип во центарот позади трговски кај Тату студиото на Митко и кафичот Попај, позади во зградата.

За почеток барам 2ца работници во 2 смени од 6-14 и од 14-22.
ruski i ukrainski ne vi treba?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom