Оглас за вработување во МВР

Член од
5 јуни 2015
Мислења
682
Поени од реакции
445
Да не ти дадам демотивација ама сестра ми е магистар со гооооодини и поминавме низ истиот пат како ти а и плус беше првенец на генерација а на предходниот оглас само не извадија од памет кога во 7 ч наутро полицаец во тешко оружување дојде да и даде ливче кога ќе полага, не здрвија кога на почеток ја бараше сестра ми а ние се чудиме што направила и тоа си влага и викаде каде е ова и оваа без објаснување братче хаххаха :Д
Фала за информацијата. Нема што да ме демотивираш кога ја знам реалноста и како одат работите. Брзав на време во 5 години да станам магистер а ќе си испадне за џабе сум брзал се на време да завршам.
Нема кај мене да дојде полицаец како кај тебе јас не сум од Скопје, мене ќе ме известат или по телефон или по пошта писмено ако треба да одам да полагам тестови оставивме телефон за контакт. Нема сите што аплицирале ниту да ги повикаат да полагаат тестови мое мислење бидејќи многу ќе има пријавено кандидати
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.618
Ќе ги викнат сите,биди сигурен за тоа.Потоа ќе се врши "селекција"
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Колку е врскаџиската работата па на плачење те тера.... На случувањата од 9ти мај во Куманово претходеше родител на специјалец да дојде да си го земе да си го води дома. Утре недај боже ќе дојде до поголем конфликт 99% од специјалциве ќе си отидат на Зрче :)
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Колку е врскаџиската работата па на плачење те тера.... На случувањата од 9ти мај во Куманово претходеше родител на специјалец да дојде да си го земе да си го води дома. Утре недај боже ќе дојде до поголем конфликт 99% од специјалциве ќе си отидат на Зрче :)
За ова и јас имам слушнато и вистина е, имаше некоја прича као му се слошило, не знам што, ова она.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.618
многу работи се слушаа,посебно тие денови,но дали се точни знаат само тие што биле на терен,и никој друг.
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
мислиш,тој што ти кажал-слушнал од тие што биле на терен,а и тој некој,слушнал од друг и така од уше на уше ?
Тој што ми кажа бил на терен, така да припадник на специјалните единици и сведочел на тоа
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
682
Поени од реакции
445
http://sitel.com.mk/vo-kasarnata-ilinden-zapochna-testiranjeto-na-prijavenite-kandidati-na-oglasot-na-mvr
JETKUNDO Гледаш дека пак има огромен интерес и многу пријавени кандидати, а ти пред 10-тина дена пишуваше нема да се пријават многу кандидати. Колку и да е ризично сепак добро е платена работа да се работи во полиција, живот секаде може да се загуби и во градежништво на скели.
Ти си добар за 600 места полицајци се пријавиле 2622 , а јас што да кажам за само 52 места извршители се пријавиле дури 1260 кандидати и тоа најмногу се пријавиле баш за во кабинет на министерот каде што и јас се пријавив за тоа место каде јас се пријавив сигурно има преку 100 кандидати пријавено тоа е мојата среќа во животот.
Инаку ти дојде тебе покана? И на останатите им дојде покана кога да одат за тестирање за извршители? Мене уште не ми стигна покана за тестирање.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
8.285
Поени од реакции
14.251
http://sitel.com.mk/vo-kasarnata-ilinden-zapochna-testiranjeto-na-prijavenite-kandidati-na-oglasot-na-mvr
JETKUNDO Гледаш дека пак има огромен интерес и многу пријавени кандидати, а ти пред 10-тина дена пишуваше нема да се пријават многу кандидати. Колку и да е ризично сепак добро е платена работа да се работи во полиција, живот секаде може да се загуби и во градежништво на скели.
Ти си добар за 600 места полицајци се пријавиле 2622 , а јас што да кажам за само 52 места извршители се пријавиле дури 1260 кандидати и тоа најмногу се пријавиле баш за во кабинет на министерот каде што и јас се пријавив за тоа место каде јас се пријавив сигурно има преку 100 кандидати пријавено тоа е мојата среќа во животот.
Инаку ти дојде тебе покана? И на останатите им дојде покана кога да одат за тестирање за извршители? Мене уште не ми стигна покана за тестирање.
Другар за у кабинетот на министерот нема врска со среќата у животот,поголеми се шансите лото да добиеш.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
682
Поени од реакции
445
Другар за у кабинетот на министерот нема врска со среќата у животот,поголеми се шансите лото да добиеш.
Точно дека за такво работно место не игра улога среќата туку тешки и големи врски. Но сепак зборот ми беше во старт сигурно за тоа место каде јас поднесов документи имаат поднесено документи уште најмалку 100 луѓе.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.240
Поени од реакции
536
се надевав и јас порано како високообразован и со искуство и пуштав за огласи во државни институции, но испадна за џабе сум трошел пари (за пошта, па на тестирање до Скопје, па огласот се поништил итн.) ...
 
Член од
13 јули 2012
Мислења
18
Поени од реакции
13
http://sitel.com.mk/vo-kasarnata-ilinden-zapochna-testiranjeto-na-prijavenite-kandidati-na-oglasot-na-mvr
JETKUNDO Гледаш дека пак има огромен интерес и многу пријавени кандидати, а ти пред 10-тина дена пишуваше нема да се пријават многу кандидати. Колку и да е ризично сепак добро е платена работа да се работи во полиција, живот секаде може да се загуби и во градежништво на скели.
Ти си добар за 600 места полицајци се пријавиле 2622 , а јас што да кажам за само 52 места извршители се пријавиле дури 1260 кандидати и тоа најмногу се пријавиле баш за во кабинет на министерот каде што и јас се пријавив за тоа место каде јас се пријавив сигурно има преку 100 кандидати пријавено тоа е мојата среќа во животот.
Инаку ти дојде тебе покана? И на останатите им дојде покана кога да одат за тестирање за извршители? Мене уште не ми стигна покана за тестирање.
Ти стигна покана за тестирање?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom