Оглас за вработување во ЈП "Македонски Шуми"

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
313
Поени од реакции
380
primija kaj mene edna,ne saka da raboti sekakva rabota,saka direktno tamu kaj kompjuterite=ne me interesira sakam da mi dadete biro,komjuter!:ROFLMAO:
P.S. denes ne dojde na rabota imala obvrski
 
?

..........

Гостин
просто македонче, офчичка, како сакат си го стрижат како сакат си го ебат а тоа само мееее меееее меее ееее еее
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
primija kaj mene edna,ne saka da raboti sekakva rabota,saka direktno tamu kaj kompjuterite=ne me interesira sakam da mi dadete biro,komjuter!:ROFLMAO:
P.S. denes ne dojde na rabota imala obvrski

Не ми се верува дека некои вакви ги трпат на работа. Сигурно се уште е вработена, ништо не и се случи после ова, точно? Изгледа дека работните места ги третираат како лотарија..."еј абе ме извлекоа работа имам сега!". За грев.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Во јсп пред една недела пуштиле некои да работат, и прееска другар на татко ми кажува и дека кај него примиле неколку и му рекле... давај им нешто работичка нека се занимаваат, да не седат така :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не бе, со сите овие примери шо ги слушам ми се гади од државата, ова не е држава ова е пародија.

Арно викаа некои не секое племе заслужува држава.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Во јсп пред една недела пуштиле некои да работат, и прееска другар на татко ми кажува и дека кај него примиле неколку и му рекле... давај им нешто работичка нека се занимаваат, да не седат така :D
пополсе ќе му речат не ги барај деновиве ќе бидат ангажирани во меснио штаб :)
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Знам 2ца од македонски шуми се примени во термоцентрала, ќе зимаат плата над 30к. Еден 60 годишен во македонски пошти, плата 20и нешто, работа на компјутер :tapp:
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Да не има некој информација што бидна со последниот оглас од Македонски шуми за лица со инвалидитет?
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Да не има некој информација што бидна со последниот оглас од Македонски шуми за лица со инвалидитет?
колку што знам го продолжија за десет дена т.е веројатно утре ќе се знае се'.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Интересно е и како еден убав дел се ‘префрлени‘ по други институции - болници, школи, градинки, општини, јавни комунални претпријатија, пожарна служба, Македонија Пат...
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
колку што знам го продолжија за десет дена т.е веројатно утре ќе се знае се'.

Кратко беше времето, не можеа на сите да им дадат решенија за инвалидитет во еден месец :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.088
20 вработени на „Mакедонски шуми“ од Кавадарци пред отпуштање од работа
Дали се одзема егзистенцијата на едни граѓани, за да бидат задоволени партиски апетити на други, пишува порталот Мојот Град од Кавадарци и објавува писмо од директорот на Македонски шуми, Жарко Караџоски, испратено до подружницата на претпријатието во Кавадарци на 09 јануари, во кое тој бара отпуштање на најмалку 20 вработени.
„Донесена е одлука за престанок на работен однос на поголем број работници, од деловни причини, односно најмалку 20. Дел од нив возачи и инженерски кадар“, се вели во дописот. Тоа е истиот Караџоски кој прими 25 лица токму во кавадаречката подружница, извлечени во тв-лотаријата со која се вработија 1.600 лица во „Македонски шуми“, потсетува порталот.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
А некој унапред си одработил:facepalm: Силванева Бонева:свиркам:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom