Огласи за цимер/ка

Член од
7 август 2012
Мислења
14
Поени од реакции
17
Dve cimerki/cimeri ili kako i da vi odgovara :) koi medzuostalom bi delele soba. nie sme dve cimerki, vo crniche, vo blizina na mvr. stanche petka, 50e od chovek plus smetki :) bujrum za zainteresirani =)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Малце ќе бидам офтопик, ама ако има некоја тема кај што ќе биде посоодветен мојов пост слободно префрлете го таму.

Издавам стан 50 квадрати, наместен со клима и кабелска, позади Рамстор до Државна болница.
Телефон : 072/271-314
Колку го издаваш?
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Ако на некој му фали цимер во Ск нека контактира па да се договориме...
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Ако има заинтересирани за цимерки за во стан нека ми пишат.
Ние сме две цимерки и бараме уште две за во стан во Центар во Ск.
За подетални информации, контактирајте ме преку ПП
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Барам цимери (по можност 1ва-2ра година) шо (веќе) имаат стан шо не е многу далеку од градежен. :)

(контакт преку пп)
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Зар никој не бара цимерки?
Заинтересираноста слабо, да се надеваме дека тој што бара сеуште не прочитал. Ако некој од вас познава некои што бараат, нека ми ги препорача преку порака.
Фала
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Зар никој не бара цимерки?
Заинтересираноста слабо, да се надеваме дека тој што бара сеуште не прочитал. Ако некој од вас познава некои што бараат, нека ми ги препорача преку порака.
Фала
изгледа уште не се сигурни дали се примени и затоа си молчат мудро хехе поздрав
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
133
Поени од реакции
73
Барам цимери/ки за спрат од куќа целосно опремен, веднаш над кочо рацин водњанска, 2 спални соби, купатило и дневна со кујна.
Заинтересирани нека пишат пп за повеќе инфо.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Барам цимер, т.е бараме. Имаме стан во Аеродром. 3ца сме моментално (1 машко, две женски) 2 спални соби, трпезарија и кујна. Повеќе информации по пп за инфо.
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Барам две цимерки за стан во населба Црниче, станот е 80м2, одлично опремен. Цената е 55 евра по лице. Заинтересираните нека ми пишат во порака
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
barame dve cimerki za vo skopje imame razgledano stan vo centar na sk ako vi odgovara slobodno pisete
 

Kajgana Shop

На врв Bottom