Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Штама на Енфилд :D
Моментално во Северна нема огласи за работа кои го заслужуваат нашето внимание.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Дечки, како можам да се информирам за пракси што се нудат во Битола од областа на економија?
 
Член од
30 април 2019
Мислења
17
Поени од реакции
11
Што се подразбира под заслужување внимание? Плата над 30к ? :brlav:
 
K

kicodarker

Гостин
Што се подразбира под заслужување внимание? Плата над 30к ? :brlav:
ОГЛАСИ ЗА РАБОТА од било кое поле. Знаеш зошто се отепани и необразовани во нашава земја и секогаш ќе бидат радничка класа? Оти главна инспирација е баш тоа што го пипа "плата над 30.000". Значи дај што да е само нека има пари од чистење гомна до android developer, маркетинг, шофер, лаборант...
Повеќето бараат добра плата а не добра работа. Затоа најчесто завршуваат на странскиот пазар со метла во раце или со кецела на миење садови.
Ретки се таквите овде кои имаат воопшто поим за кариера и одбрале некое поле на кое ќе се надоградуваат, за во иднина да се компетентни во одредена струка. Буквално ваквиот начин на размислување кога се прашува колку е плата а не каква работа, ги замени арабаџиските магариња до луѓе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да не сака некој од вас да работи како монтер во фирма за мебел? Платата е и повеќе од солидна, нето 300 евра со бонуси и стига до 600 евра, нормално кој сака да му стигне платата толку :) пријавен и осигуран се тоа, сигурно јас нема да нудам овде шпараџиски работни места кога и сама ги хејтам.

Ако има некој заинтересиран пишете ми ПП :)
 
Член од
30 април 2019
Мислења
17
Поени од реакции
11
Со туристичкивe агенции некој да има искуство ? :?:
Изгледа како што почнува сезона им гори под нозе, пошто нормално не им текнало на време дека ќе им требаат екстра вработени за овој период, па огласнициве саде побарувачка за туристички работници.
Кажете ми општо услови како се кој знае ( плата, работно време, дополнителен приход, тешко-лесно, мора ли со факултет туризам да си, да имаш лиценци за водич-пратител, два-три јазика да знаеш, итн.... ) ,
А и конкретно ме интересира за овие две агенции :

1. АГЕНТУР



2. МтТравел



Секое споделено искуство е добредојдено, и високо ценето .

Фалааа :hug:
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
77
Поени од реакции
36
Дечки, барам некоја хонорарна работа. Дипломиран новинар сум со четиригодишно искуство. Освен што пишувам, добро раководам и со фотоапарат. Сум работел во повеќе медиумски куќи. Поздрав
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
Сакам да прашам за Бианко(издаваат хотелски соби) - Ања на кеј
- ист сопственик бил.
Знае ли некој што луѓе работат таму и што луѓе се газдите? Гледам некои огласи за работа се вртат, па не знам какви се луѓето.

Според моево претходно а и сегашно работно искуство (лошо) на светов се и сешто има, тешки будали, па се плашам пак да не нагазам на некоја уште полоша работна средина, па да си имам работа со секакви луѓе.

Преку глава ми е со будали и неписмени луѓе да се расправам, сакам нормална работна средина.

Па за тоа ме интересираше некој да не знае некое корисно инфо за таму.

Секое инфо е добродојдено.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Што подразбира работно место истражувач на пазарот?

Го работел ли некој ова некаде во некоја фирма? Ако има некој да сподели искуства.
Што е тоа што е во доменот на тоа работно место. Кои задачи се извршуваат?
 
Член од
1 август 2016
Мислења
26
Поени од реакции
1
Здраво
Дали некој знае нешто повеќе за Wabtec MZT да сподели информации или ако знае некој што работи таму?
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
863
Здраво
Дали некој знае нешто повеќе за Wabtec MZT да сподели информации или ако знае некој што работи таму?
Јас имав другар што работеше таму се додека не најде подобра работа. Зависи што ќе работиш но коректно плаќаат и почитуваат закони.
 
Член од
10 септември 2013
Мислења
8
Поени од реакции
1
Некој да сподели информации за Delco конкретно за администратор лесна ли е работата одговара ли за женско работно време плата?
Благодарам
 
Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
Некој искуства во Зонел? Планирам да аплицирам, ама никаде не можам да најдам работни искуства.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Некој да сподели информации за Delco конкретно за администратор лесна ли е работата одговара ли за женско работно време плата?
Благодарам
Хахаха, ако имаш живци ко коњ одговара :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom