Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
^нешто за 200 евра со факултет освен информатика се наоѓа ли? #сарказам
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.062
Поени од реакции
11.411
^нешто за 200 евра со факултет освен информатика се наоѓа ли? #сарказам
Кондуктер во охридска подморница.

Колку што знам и ти си со информатика така да #yourSarcasmIsMalicious
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
448
Поени од реакции
51
не сум сигурен дек прашањео треб ада го поставам овде ( веројатно не ама сепак ), аплицирав на некои огласи од странски фирми ( мислам фирми кои воопшто немаат канцеларија во Македонија). Како и да е , ме интересира дали за странските фирми е проблем да вработат некој кој би можел да ја заврши таа работа од овде?
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Елкос Груп ги објави огласите за вработување во новиот трговски чентар кој продолжи да се гради по застојот од скоро една година,се бараат Благајник,Сметководител,Програмер,Советник за пресметка,Проектен Менаџер,10 Работници за едноставни работи нераспределени на друго место (што тоа и да значи),42 продавачи,4 помошници за во продавница,12 касиери,огласите траат од 12-17септември,епа Шчипјани навалете,инаку огласите се објавени на сајтот на АВРМ


https://www.avrm.gov.mk/avrm.public.web/OglasSearch.aspx
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Елкос Груп ги објави огласите за вработување во новиот трговски чентар кој продолжи да се гради по застојот од скоро една година,се бараат Благајник,Сметководител,Програмер,Советник за пресметка,Проектен Менаџер,10 Работници за едноставни работи нераспределени на друго место (што тоа и да значи),42 продавачи,4 помошници за во продавница,12 касиери,огласите траат од 12-17септември,епа Шчипјани навалете,инаку огласите се објавени на сајтот на АВРМ


https://www.avrm.gov.mk/avrm.public.web/OglasSearch.aspx
Програмер плата 200 евра :facepalm:

Меилот не им е тој.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
колку ти сакаш:D доста ти се,шала на страна тоа ваљда е основна плата можда преку сила 250 евра,како мислиш не е тај мејл?
Чисто онака пратив cv да видам дали ќе ми вратат и тој мејл не постои.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
значи пак некои мајмунарии прават,само се питам преку кој штаб ќе се примат
Ако си заинтересиран прашај си во агенцијата може ќе дадат објаснување за мејлот што им е напишан во оглсот.
Не мора да е преку штаб, ќе стават некој менаџер како што е во Туш и ќе вработува негови пријатели. Платата е таа највеќе 12.000 ако работат и за викенд и празници.

Еве уште еден, па и обуката да си ја платат. :icon_mrgr: Дали си запознаен со овој оглас?
http://www.fakulteti.mk/news/14-08-01/oglas_za_vrabotuvanje_vo_konzorciumot_inovator_2013.aspx
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Ако си заинтересиран прашај си во агенцијата може ќе дадат објаснување за мејлот што им е напишан во оглсот.
Не мора да е преку штаб, ќе стават некој менаџер како што е во Туш и ќе вработува негови пријатели. Платата е таа највеќе 12.000 ако работат и за викенд и празници.

Еве уште еден, па и обуката да си ја платат. :icon_mrgr: Дали си запознаен со овој оглас?
http://www.fakulteti.mk/news/14-08-01/oglas_za_vrabotuvanje_vo_konzorciumot_inovator_2013.aspx
запознат сум,плати си да те вработат:eek:
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
успеа некој да прати CV на овој мејл на Елкос или да го пронајде вистинскиот?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Јас прашав другар на кој татко му работи во локалната самоуправа во Штип и ми кажа дека предност за вработување во новиот трговски центар ќе имале децата на овие што работат во Отиња. И ќе одат на обука во Косово и Црна Гора
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Јас прашав другар на кој татко му работи во локалната самоуправа во Штип и ми кажа дека предност за вработување во новиот трговски центар ќе имале децата на овие што работат во Отиња. И ќе одат на обука во Косово и Црна Гора
е кој се тие што работат на Отиња? тие нели се вработени во Исар,па сега и нивните деца нека ги вработат,на крај се сведува на тоа дека се оди преку партиска линија,па на обука за продавач дури во Косово како кој знае што ќе работат :facepalm:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
е кој се тие што работат на Отиња? тие нели се вработени во Исар,па сега и нивните деца нека ги вработат,на крај се сведува на тоа дека се оди преку партиска линија,па на обука за продавач дури во Косово како кој знае што ќе работат :facepalm:
Не не се од Исар, тие се вработени преку општината и фондацијата Лер-ит.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Јас прашав другар на кој татко му работи во локалната самоуправа во Штип и ми кажа дека предност за вработување во новиот трговски центар ќе имале децата на овие што работат во Отиња. И ќе одат на обука во Косово и Црна Гора

инаку овој е мејлот
Apliko@etc-ks.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom