Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Aјде стручњаци
Македонска компанија со европска плата од 1.000 евра
Што се 970 евра за извршен директор, па макар и во македонска компанија?
Знам шофери на директори што зимаат повеќе :)

Мала шала, ама мртов сериозен сум. Муабетот ми беше, „стручњаците“ плачат за повисоки плати за регуларните, административни, односно не толку специфични работни места. За човек што има 6 годишно искуство како извршен директор (како што бараат во огласот) ова и не е некоја примамлива понуда :)
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Што се 970 евра за извршен директор, па макар и во македонска компанија?
Знам шофери на директори што зимаат повеќе :)

Мала шала, ама мртов сериозен сум. Муабетот ми беше, „стручњаците“ плачат за повисоки плати за регуларните, административни, односно не толку специфични работни места. За човек што има 6 годишно искуство како извршен директор (како што бараат во огласот) ова и не е некоја примамлива понуда :)
Уф, позицијава е раководител на фарма, ништо повеке
И платата е топ за тоа
 
Член од
30 јуни 2014
Мислења
7
Поени од реакции
3
Се бараат студенти за работа во Германија, поточно Минхен. Саатница 9.50 евра и ќе се работи 2 месеци. За подетални информации пишете ми.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Moже ли некој да ми даде линк за огласот за вработување, каде се бараат работници кои ќе бидат техничка подршка (најверојатно телефонски), за компании во америка, мислам дека се бараа неколку илјади кои ќе работат ???
 
C

cige

Гостин
Moже ли некој да ми даде линк за огласот за вработување, каде се бараат работници кои ќе бидат техничка подршка (најверојатно телефонски), за компании во америка, мислам дека се бараа неколку илјади кои ќе работат ???
Заврши тоа. Интервјуто беше во средата.
 
Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
64
Огласиве за јава,це,шарпови чуда...се вртат по 2 години веќе едни исти. Фриленсаат сите никој не му се дава од 8 до 5 на работа да глави :) Иначе да факултети.мк у моментов дава онака најрафинирани огласи. Иначе и хедхантингот глеам веќе се поише зима замав, колку што има јавни огласи дупло поише има "неофицијални" за јаките позиции у градов.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
А бе овие изгледа не чуле за индијци работат за џабе: www.freelancer.in
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
http://www.vraboti.se
vraboti.se

Ja videl nekoj stranava?

Sumlijva mi e bajgi.. Primer vo demir hisar pisuva deka stomatoloska ordinacija bara admin. sluzbenik.. A ja poznavam ordinacijava i cisto sumljam deka imaat oglas daeno pa ic malku za admin. sluzbenik..

Smrdi nesto stranava..

Moja pretpostavka e deka odat po zlatna kniga i si postriaat od rakav oglasi..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
http://www.vraboti.se
vraboti.se

Ja videl nekoj stranava?

Sumlijva mi e bajgi.. Primer vo demir hisar pisuva deka stomatoloska ordinacija bara admin. sluzbenik.. A ja poznavam ordinacijava i cisto sumljam deka imaat oglas daeno pa ic malku za admin. sluzbenik..

Smrdi nesto stranava..

Moja pretpostavka e deka odat po zlatna kniga i si postriaat od rakav oglasi..
Исто и мене ми е сумлива, некои од огласите им се стари.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Има ли некој аплицирано на огласот на компанијата Борола? Има ли некој информација дали е тоа пристојна компанија, бидејќи се работи за моја блиска личност, треба да оди таму? Иначе имаат многу солиден веб сајт кој доликува на пристојна и успешна компанија...http://www.borola.com/index.php?lang=en&target=contacts
 

Kajgana Shop

На врв Bottom