Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

Член од
7 март 2009
Мислења
1.013
Поени од реакции
656
Apsolutno ne se slozyvam i ova od moe licno iskustvo ne od drygar na drygarka mi sto ima bratycetka so si ja cesla na levo. Posle fakultet, poso ne sum partiski orientiran i nemam tato i mama pozadi mene , probav volonterstvo vo farmacevska firma vo skolje 8 meseci, fativ gitla stranstvo 2 godini, se vrativ vo Vero 3 godini, od shopfloor po novo :) , do povisoki pozicii , potoa na oglas mi se ukaza prilika prefrliv na avijacija ,potocno ground control 3 godini, od ovde se prefrliv na logistiks vo prehrambeno i ..... Do forumdizkiov kolega @Dimitrakis najdrugarski sovet , rascepi se od apliciranje sekade na sekoja pozicija , ke te primat nekade , potoa ima 4 cekori , iskusi, nauci od iskusenoto , evoluiraj ili nadgradi se , i prodolzi ili probaj odnovo. Nikogas za nisto ne e docna .
Абе ти си бил момак за све,хехе
Од странство се врати у Веро?!? Некако нелогично ми звучи ова,де дообјаснување за ова ако може? Не се снајде во туѓина-јабана?
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
416
Поени од реакции
858
Абе ти си бил момак за све,хехе
Од странство се врати у Веро?!? Некако нелогично ми звучи ова,де дообјаснување за ова ако може? Не се снајде во туѓина-јабана?
Ljubov jebi ga.Ne mozam da ti objasnam, se iskusuva .... Za snaoganje , ne e forumi mesto za objasnuvanje,tuku za spodeluvanje ne ti e namesto prasanjeto za zal.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.013
Поени од реакции
656
Ljubov jebi ga.Ne mozam da ti objasnam, se iskusuva .... Za snaoganje , ne e forumi mesto za objasnuvanje,tuku za spodeluvanje ne ti e namesto prasanjeto za zal.
Е како не ми е прашањето на место? Ова од странство назад у Веро ко одење назад наместо напред,а и зошто служат форумиве? Па да споделуваме знаења,искуства,да си помагаме,и да,сфатив зошто си се вратил,со среќа
Автоматски споено мислење:

Ем сака да му исчисти, ем да му прави друштво, а ако посака и секс, и тоа да е на располагање. И на крај, таа дома да си оди. Проститутка ако викне, нема да му чисти, затоа ваков оглас :D
Веројатно е некое старо прдало со многу имот и висока пензија од приближно 40 иљади денари
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
2.371
Да не има некој што збори чешки и има живеено одреден период во Чешка а моментално бара работа тука во Македонија? Ако има некој заинтересиран нека пише. Се работи за убава работа со супер примања и слободни викенди.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.336
Поени од реакции
2.366
Ако некој е заинтересиран за работа во Лајкамобајл нека ми пише ПП за подетални информации

(Напомена - работното место е за на штанд во Скопје така да се работи во надворешни услови.)

Така да слободно кој е заинтересиран нека пише :)
 

stk

Programmer
Член од
15 ноември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
2
Здраво,
Гледам во А1 Македонија оператор има работни позиции за во ИТ сектор... Знае некој како е за работа таму и колкави се платите?
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
525
Поени од реакции
218
Здраво,
Гледам во А1 Македонија оператор има работни позиции за во ИТ сектор... Знае некој како е за работа таму и колкави се платите?
Влегуваш на една позиција и се замрзнуваш. Не напредуваш. И остануваш на истата плата што си ја договорил кога си се вработил.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
261
Дали? Зошто имам поинакво мислење за фирмава? Баш мислам дека тука најдобро се напредува.
 

job

Член од
24 мај 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој има искуство со Костал како инженер на тренинг?
Доколку може да каже нешто за интервјуто како се одвива (прашања, дали е само едно интервју, дали се оди во Охрид или имаат опција преку телефон или некоја од мрежите итн.), сместување/превоз, како и во кои одели се распоредуваат инженерите практиканти, какво искуство/предзнаење треба да имаш?
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
67
Поени од реакции
184
Има ли некој искуство со Атлантик Група?
Конкретно за работна позиција магационер.
Ме интересираат услови, плата.
 
Член од
10 јули 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali nekoj ima nekoe info za firmata svemek? Pozitivno/ negativno bidejki sega vidov deka ovaa Firma postoi vazno mi e sekakvo mislenje/iskustvo.
Blagodaram.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
67
Поени од реакции
184
Бев на интервју во една фирма, ми рекоа дека може да ме исконтактираат за работа и денес гледам пак објавиле оглас за истата позиција. Да не се надевам ич, а?
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
608
Поени од реакции
608
Жално е што некој правници кои прават систематизација и објавуваат оглас за фирмите немаат познавање на македонскиот јазик. Раководител на...и ДУПАЧКА опрема.

П.С. Огласот е фирма во општина Радовиш
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom