Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Некој идеа каде (и дали) во Скопје може да се најде работа на исплаќање дневници, односно да не е она класично на месец да те исплаќаат да имаш толку и толку работни часа, толку слободни дена. Туку дневница и да те исплатат за таа, ако работиш 2 недели, за тие 2 недели и така. Не е битна областа, ниту платата, студент сум па чисто колку да правам нешто корисно меѓу сесси, да не дремам ко мисир ко други лета
 
E

Epsilon

Гостин
Дали знаете некој рудник или некоја фабрика за преработка да има во Скопје оглас за вработување на лица со или без диплома од рударски факултет?
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
мој совет до сите што бараат во Македонија било каква работа да си се откажат посовреме и надвор само е спасот ... денес бев на едно место и типката газдарицата ми вика две недели неплатена обука па ке работиш од се по нешто косење трева,шофер на комбе,виљушкарист,магационер и продавач :D И ми вика сите саботи ги работиме и плата ти е 14 иљади ... епа ке ај и викам јас ке се видиме деновиве да размислам :D јоооој да си пукаш у нога у колено поточно.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
Дали некој има искуство со работа во Германија во фабрика за хартии која се наоѓа во grimma
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
мој совет до сите што бараат во Македонија било каква работа да си се откажат посовреме и надвор само е спасот ... денес бев на едно место и типката газдарицата ми вика две недели неплатена обука па ке работиш од се по нешто косење трева,шофер на комбе,виљушкарист,магационер и продавач :D И ми вика сите саботи ги работиме и плата ти е 14 иљади ... епа ке ај и викам јас ке се видиме деновиве да размислам :D јоооој да си пукаш у нога у колено поточно.
Дупење У здрав мозок...
 
Член од
15 ноември 2014
Мислења
324
Поени од реакции
314
Дали некој има искуство со работа во Германија во фабрика за хартии која се наоѓа во grimma
Nemoj da te lazat po nekoj quasi-agencii za posreduvanje/vrabotuvanje.

Baraj si rabota samiot. Eve ti link od agenija za vrabotuvanje vo Germanija koja posreduva i za fabrikata koja ja spomena, nema provizii, davacki i sl. fabrikata i agencijata si se razdolzhuvaat.
http://www.kimeta.de/Home/EuresAnzeige?cn=1bDwE5nGor9twieoTczvyEyWLieKh2LmcE16Uubqp4pFkWNvAqIRwl19NyIcFJwx
Dringend Helfer in der Papierverarbeitung gesucht (m/w) (Helfer/in - Papier, Verpackung)

Arbeitgeber

Gelius Personalagentur
Altenberger Platz 5, 01277 Dresden, Deutschland, Sachsen
Telefon: +49 351 250964540
Fax: +49 351 250964541
E-Mail: kassel@gelius-personalagentur.de

Ansprechpartner

Team Kassel


Prati im CV, primaat i pocetnici, za da vitkas karton ne mora neshto posebno Germanski. Plata za pocetok ti e od 10,-- € Brutto.

Detalite gi imas na linkot.
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
6
Поени од реакции
2
Nemoj da te lazat po nekoj quasi-agencii za posreduvanje/vrabotuvanje.

Baraj si rabota samiot. Eve ti link od agenija za vrabotuvanje vo Germanija koja posreduva i za fabrikata koja ja spomena, nema provizii, davacki i sl. fabrikata i agencijata si se razdolzhuvaat.
http://www.kimeta.de/Home/EuresAnzeige?cn=1bDwE5nGor9twieoTczvyEyWLieKh2LmcE16Uubqp4pFkWNvAqIRwl19NyIcFJwx
Dringend Helfer in der Papierverarbeitung gesucht (m/w) (Helfer/in - Papier, Verpackung)

Arbeitgeber

Gelius Personalagentur
Altenberger Platz 5, 01277 Dresden, Deutschland, Sachsen
Telefon: +49 351 250964540
Fax: +49 351 250964541
E-Mail: kassel@gelius-personalagentur.de

Ansprechpartner

Team Kassel


Prati im CV, primaat i pocetnici, za da vitkas karton ne mora neshto posebno Germanski. Plata za pocetok ti e od 10,-- € Brutto.

Detalite gi imas na linkot.
Би сакала да те прашам дали ти имаш искуство со оваа агенција, и дали имам шанси без познавање на германски јазик и со македонски пасош да успеам да најдам работа. Секоја помош би била добредојдена. Фала
 
S

stayy wolf

Гостин
Да не знае некој дали има примање на клинички центар за медицински сестри
 
Член од
15 ноември 2014
Мислења
324
Поени од реакции
314
Би сакала да те прашам дали ти имаш искуство со оваа агенција, и дали имам шанси без познавање на германски јазик и со македонски пасош да успеам да најдам работа. Секоја помош би била добредојдена. Фала
Ne, nemam potreba od agencii.

Firmata e odbrana vo vrska so pogore napisanoto. Inaku oglasot e star i ne e aktuelen. Ima bezbroj portali za baranje rabota. Eden od niv imas na linkot.

Dali ke najdes rabota zavisi od tebe. Ti treba kvalifikacija i kolku poveke germanski znaes tolku podobro. Bez jazik, treba da imas nekoj blizok vo Ger., da te vovede, da ti najdi rabota, mozhebi kaj nego vo firmata. Ima firmi koi primaat i bez jazik: McDonald`s, DHL, Amazon itn.
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Некој да не знае некакво искуство, каква е работата, што се работи во SGP Sorting Group?
 
Ф

Флеш

Гостин

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Сеа коа ќе се вработам кај вас .... Вори ќе реформише Кајгана форум ....:LOL:

Иам се услови,Мац,само плата и потпис :zloo:
Работното место не носи привилегии на форумот :D
Ајде, чекаме CV ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom